Влада Сирії скасувала режим надзвичайного стану

Відповідний закон вже схвалений урядом, тепер його залишилося лише підписати президентові Башару аль-Асаду.

Міністр внутрішніх справ Сирії Мухаммад Ібрагім аш-Шаар в ефірі державного телебачення, заявив, що режим надзвичайного стану, який діє у країні з 1963 року, незабаром буде скасовано.

Відповідний закон вже схвалений урядом, зазначив аш-Шаар, тепер його залишилося лише підписати президентові Башару аль-Асаду. Глава МВС підкреслив, що підпис - "лише формальність", тому що політичне рішення вже прийнято.

Скасовується також Вищий суд держбезпеки, що розглядав "політичні" справи.

Одночасно з цим міністр оголосив про заборону на проведення в країні будь-яких несанкціонованих мітингів або маршів, пригрозивши застосувати до послухатися "всю суворість закону".

Два цих оголошення вступають в деяку суперечність один з одним, оскільки заборона на масові акції протесту і розширені права поліції для їх розгону забезпечувалися саме дією режиму надзвичайного стану.

Обіцянку скасувати режим надзвичайного стану  влада озвучила після масових антиурядових виступів, що пройшли в місті Дера на півдні країни в кінці березня 2011 року. Після Дери протести поширилися й на інші міста Сирії. Остання за часом антиурядова демонстрація була розігнана в місті Хомс 18 квітня.

Читайте також:

Війська Сирії розігнали Майдан в центрі країни: десятки вбитих

МВС Сирії: у країні збройний заколот ісламістів

Wikileaks: США таємно фінансували повалення президента Сирії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: