"Влада скомпрометувала себе в очах громадян": Додон звинуватив Конституційний суд у порушенні закону

Президент назвав КС "слухняним політичним інструментом", який "гратиме так, як буде диктувати чинний режим демократів".

Конституційний суд Молдови змушений ухвалювати рішення на межі законності і за межами здорового глузду.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook глава держави Ігор Додон після того, як суд призупинив його президентські повноваження.

"Конституційний суд став заручником власних необдуманих рішень, а також створених ним же прецедентів. Ні для кого не секрет, що члени КС погодилися "грати" так, як їм буде диктувати чинний режим демократів. Наразі КС змушений продовжувати ухвалювати суперечливі рішення - на межі законності і за межами здорового глузду. Слід було очікувати від КС повторення політичного трюку від 17 жовтня цього року, коли президент країни був відсторонений від влади для призначення міністром оборони Стурзи", - вважає Додон.

На думку молдавського президента, нині Конституційний суд знову грубо порушив законну процедуру.

"До КС мав звернутися уряд через відповідну урядову постанову або парламент - через відповідне рішення парламенту. Насправді було всього лише звернення кількох депутатів. Таким чином, влада вибрала найпростіший і небезпечний шлях, який можна назвати принизливим навіть для самих висунутих міністрів. Ці міністри входять в уряд через чорний хід, не володіючи необхідною легітимністю і довірою", - додав він.

Також Додон зазначив, що рішенням призупинити його повноваження КС остаточно "перейшов в сіру зону демократії та правової держави".

"Суд зайвий раз підтвердив свій імідж слухняного політичного інструменту, а не конституційного органу. Це ганебне падіння, що викликає співчуття, для держави, яка претендує на роль демократичної. Що стосується моєї позиції, то я ухвалив рішення не поступатися. Це краще, ніж потім роками пояснювати, чому був призначений на посаду той чи інший склад міністрів, які скомпрометували себе. Позитивна сторона всієї ситуації полягає в тому, що влада знову скомпрометувала себе в очах громадян. А це серйозно знизить її позиції в поточному році, коли в країні очікуються чергові вибори", - резюмував він.

Curtea Constituțională a devenit ostatica propriilor decizii neinspirate, a precedentelor pe care le-a creat. Este...

Опубликовано Dodon Igor 2 января 2018 г.

Нагадаємо, 2 січня Конституційний суд Молдови тимчасово припинив повноваження президента Ігоря Додона. Таке рішення обумовлено тим, що минулого тижня Додон повторно відхилив запропоновані прем'єр-міністром кандидатури п'яти міністрів і двох віце-прем'єрів. Згідно з законодавством, президент має право відхиляти кандидатури тільки один раз. Додон заявив, що за жодних умов не підпише укази про призначення.

Раніше в жовтні 2017 року Конституційний суд Молдови визнав, що президент країни Ігор Додон відмовився виконувати свої функціональні обов'язки, коли двічі не підписав указ про призначення міністра оборони.

Залиште свій коментар