Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Влада скомпрометувала себе в очах громадян": Додон звинуватив Конституційний суд у порушенні закону

Президент назвав КС "слухняним політичним інструментом", який "гратиме так, як буде диктувати чинний режим демократів".

Конституційний суд Молдови змушений ухвалювати рішення на межі законності і за межами здорового глузду.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook глава держави Ігор Додон після того, як суд призупинив його президентські повноваження.

"Конституційний суд став заручником власних необдуманих рішень, а також створених ним же прецедентів. Ні для кого не секрет, що члени КС погодилися "грати" так, як їм буде диктувати чинний режим демократів. Наразі КС змушений продовжувати ухвалювати суперечливі рішення - на межі законності і за межами здорового глузду. Слід було очікувати від КС повторення політичного трюку від 17 жовтня цього року, коли президент країни був відсторонений від влади для призначення міністром оборони Стурзи", - вважає Додон.

На думку молдавського президента, нині Конституційний суд знову грубо порушив законну процедуру.

"До КС мав звернутися уряд через відповідну урядову постанову або парламент - через відповідне рішення парламенту. Насправді було всього лише звернення кількох депутатів. Таким чином, влада вибрала найпростіший і небезпечний шлях, який можна назвати принизливим навіть для самих висунутих міністрів. Ці міністри входять в уряд через чорний хід, не володіючи необхідною легітимністю і довірою", - додав він.

Також Додон зазначив, що рішенням призупинити його повноваження КС остаточно "перейшов в сіру зону демократії та правової держави".

"Суд зайвий раз підтвердив свій імідж слухняного політичного інструменту, а не конституційного органу. Це ганебне падіння, що викликає співчуття, для держави, яка претендує на роль демократичної. Що стосується моєї позиції, то я ухвалив рішення не поступатися. Це краще, ніж потім роками пояснювати, чому був призначений на посаду той чи інший склад міністрів, які скомпрометували себе. Позитивна сторона всієї ситуації полягає в тому, що влада знову скомпрометувала себе в очах громадян. А це серйозно знизить її позиції в поточному році, коли в країні очікуються чергові вибори", - резюмував він.

Curtea Constituțională a devenit ostatica propriilor decizii neinspirate, a precedentelor pe care le-a creat. Este...

Опубликовано Dodon Igor 2 января 2018 г.

Нагадаємо, 2 січня Конституційний суд Молдови тимчасово припинив повноваження президента Ігоря Додона. Таке рішення обумовлено тим, що минулого тижня Додон повторно відхилив запропоновані прем'єр-міністром кандидатури п'яти міністрів і двох віце-прем'єрів. Згідно з законодавством, президент має право відхиляти кандидатури тільки один раз. Додон заявив, що за жодних умов не підпише укази про призначення.

Раніше в жовтні 2017 року Конституційний суд Молдови визнав, що президент країни Ігор Додон відмовився виконувати свої функціональні обов'язки, коли двічі не підписав указ про призначення міністра оборони.

Залиште свій коментар

Вибір редакції