Влада США підготувала позов до BP на 17 млрд доларів

США подадуть позов до компанії ВР через витік нафти у Мексиканській затоці. Максимальний штраф у цій справі може скласти 4300 доларів за кожен барель нафти.

Влада США планує подати позов до компанії BP у відповідності з федеральним законом про охорону вод від забруднень. Максимальний штраф у цій справі може скласти 4300 доларів за кожен барель нафти, що потрапив у води Мексиканської затоки, тобто в цілому близько 17,6 мільярда доларів.

Остаточне рішення про подачу позову ще не прийнято, проте в міністерстві юстиції США відзначають, що уряд країни має намір добитися від BP виплати компенсацій за заподіяну шкоду екології від одного з найбільших розливів нафти.

Максимальна сума штрафу за позовом буде присуджена тільки в тому випадку, якщо на суді в діях BP що призвели до виникнення аварійної ситуації на нафтовій платформі біля берегів США, знайдуть ознаки халатності. В іншому разі виплати становитимуть по 1100 доларів за кожен барель витоку.

До справжнього моменту BP витратила на ліквідацію наслідків витоку в Мексиканській затоці, що виник у квітні 2010 року близько 8 мільярдів доларів. Загальні збитки компанії у зв'язку з витоком, як очікується, можуть перевищити 30 мільярдів доларів.

Аварія на буровій платформі Deepwater Horizon поблизу берегів штату Луїзіана сталася 20 квітня. Через два дні платформа затонула. З пошкодженої свердловини почала витікати нафта. Повністю перекрити витік вдалося тільки через три місяці після численних невдалих спроб.

Влада США неодноразово критикувала BP за неадекватну оцінку можливих наслідків екологічної катастрофи і недостатньо компетентні дії з ліквідації витоку.

Читайте також:

У Мексиканській затоці стався новий вибух

BP з'ясувала причину аварії в Мексиканській затоці

ВР підозрюють у приховуванні доказів, що дозволяють встановити точну причину аварії

ВідеоСвіт пропонує допомогу США в ліквідації витоку нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: