Влада США підрахувала "злочини ненависті"

Критики федерального законодавства про "злочини ненависті" вважають, що воно порушує рівність різних категорій громадян перед законом.

ФБР подало статистику злочинів, скоєних з мотивів расової, етнічної ненависті, а також злочинів, мотивованих сексуальною орієнтацією потерпілих. В цілому за 2008 рік у країні відзначено 7783 злочинних інцидентів такого роду і 9168 власне злочинів - так званих "злочинів ненависті" (hate crimes).

Звіт федеральної влади заснований на даних, які правоохоронні органи різного рівня представляють у добровільному порядку, і у ФБР утримуються від зіставлення останніх відомостей з минулорічними. Проте відомо, що в аналогічному звіті за 2007 рік містилися дані про 9006 злочинах, здійснених в рамках 7624 злочинних інцидентів.

У 2008 році більше половини "злочинів ненависті" мали расову мотивацію. У більшості випадків - 5542 - злочини були спрямовані проти особи, в інших - 3608 - проти власності. Майже у 6300 випадках особистість злочинців встановлена, в 61,1 відсотка випадків це білі, у 20,2 відсотка випадків - негри, в 11 відсотках випадків расово-етнічна приналежність невідома, а остання частка припадає на інші категорії.

Критики федерального законодавства про "злочини ненависті" вважають, що воно порушує рівність різних категорій громадян перед законом, і говорять про неприпустимість висунення проти будь-яких офіційних звинувачень на підставі його ймовірних помислів. Проте в жовтні Барак Обама підписав новий законопроект, який розширив поняття "злочинів ненависті": поряд з расовою, етнічною та релігійною приналежністю потерпілих стала офіційно враховуватися їх сексуальна орієнтація.

Читайте також:

Військовий психіатр з Техасу вимагав суду над своїми пацієнтами

В Італії заарештували "боса №2" сицилійської мафії

За вбивство німецьким підлітком 15 людей відповість його батько

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: