Влада Судану та угрупування Дарфур підписали мирний договір

Однією з умов перемир'я стало скасування смертної кари для затриманих бойовиків угрупування "Рух за справедливість і рівність".

Влада Судану підписала угоду про припинення бойових дій з однією з найбільших угруповань бойовиків суданської провінції Дарфур.

Як повідомив президент Судану Омар аль-Башир, однією з умов перемир'я стало скасування смертної кари для затриманих бойовиків угрупування "Рух за справедливість і рівність".

Нагадаємо, в березні 2009 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента аль-Башира, обвинуваченого за семи епізодами, п'ять з яких відносяться до злочинів проти людськості, два - до військових злочинів.

Крім того, багато жителів Судану ставлять під сумнів доцільність проведення дорогих виборів за дев'ять місяців до загального референдуму за самовизначенням південних провінцій Судану, які 20 років перебували в стані громадянської війни з Північчю.

Причина конфлікту між Північним і Південним Суданом полягає в тому, що на Півночі проживають араби-мусульмани, а на Півдні - темношкірі племена (християни і анімісти), які не бажають зазнавати ісламізації.

За даними ООН, в 2009 році на півдні Судану у міжплемінних зіткненнях загинули понад дві тисячі осіб, а близько 250 тисяч місцевих жителів стали вимушеними переселенцями. Кількість жертв тут останнім часом вища, ніж у західному регіоні Дарфур, де з лютого 2003 року триває громадянська війна.

Нагадаємо, в 2005 році було підписано мирну угоду, яка поклала край 21-річній громадянській війні, яка велася між Півднем і Північчю Судану. Жертвами протистояння стали близько 1,5 мільйона осіб.

Однією з умов договору стало проведення в 2011 році референдуму про незалежність Півдня. На час перехідного періоду Південь отримав автономний статус у складі Судану.

Читайте також:

Президент Судану залишив посаду головнокомандувача збройними силами країни

Мешканці Судану вбили 37 осіб, які намагалися викрасти їхню худобу

У міжплемінних зіткненнях в Судані загинули понад 100 людей

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: