Влада Таджикистану зобов'язала громадян здавати гроші на будівництво ГЕС

Кожна таджикська родина у добровільно-примусовому порядку буде змушена купити акції Рогунської ГЕС на 700 доларів.

Президент Таджикистану Емомалі Рахмон зобов'язав кожну родину купити акції Рогунської ГЕС на суму не менш ніж 3 тисяч сомоні (690 доларів). Виняток зробили лише для малозабезпечених сімей. А підприємці і спроможні громадяни країни повинні придбати акції на ще більшу суму.

Глава держави переконаний, що таким чином таджики зроблять "свій гідний внесок у спорудження цього доленосного об'єкту". Рахмон чітко підкреслив, що акції ГЕС продаватимуться тільки громадянам Таджикистану, з тим, щоб цей стратегічний об'єкт залишався у винятковій власності країни.

Покупцям акції влада пообіцяла, що коли Рогунська ГЕС почне працювати і приносити прибуток, кожен акціонер зможе здати свої акції і повернути собі свої кошти з відсотками, або надалі вони самі або їх діти збережуть за собою всі права і відповідальність акціонерів і зможуть постійно отримувати дивіденди.

Акції Рогунської ГЕС надійдуть в обіг вже у перші дні 2010 року. За прогнозами Рахмона, "в разі всебічної підтримки, за короткий строк буде зібрана необхідна для будівництва першої черги електростанції сума - 600 мільйонів доларів США".

За даними місцевих ЗМІ, 53% населення Таджикистану вважаються бідними і 17% - критично бідними. 70% населення живуть на 40 доларів в місяць. Як іронізують журналісти, "мабуть, у глави Таджикистану своя шкала рівня забезпеченості".

На думку експертів, добровільно-примусовий продаж акцій ГЕС малозабезпеченим в більшості випадків громадянам Таджикистану може створити напружену соціальну обстановку в країні. Але за наявності потужних силових і адміністративних ресурсів влада країни цим чинником може знехтувати.

Читайте також:

Чиновники Таджикистану надаватимуть інформацію тільки за гроші

Президент Таджикистану закликав населення запастися харчами на два роки

Влада закликала таджиків не спілкуватися російською

Президент Таджикистану дозволив прибрати з вулиць країни свої портрети

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: