Влада Туреччини перехопила зашифроване листування заколотників і прихильників Гюлена

Прихильники проповідника вели листування з 2013 року.

Влада Туреччини ще до спроби перевороту перехопила зашифроване листування прихильників опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, який проживає в США. Про це повідомляє AFP з посиланням на високопоставленого чиновника.

За словами чиновника, з грудня 2013 року прихильники проповідника вели зашифроване листування через різні сервіси обміну повідомленнями, а з 2014-го почали використовувати для цього додаток ByLock.

"Коли вони зрозуміли, що секретним службам стало про це відомо, то перейшли на інший мессенджер", - зазначив чиновник. До моменту перевороту, уточнив він, змовники спілкувалися через WhatsApp.

Розвідслужба Туреччини отримала доступ до листування в травні 2015 року. У розпорядженні влади виявилися майже 40 тисяч імен прихильників проповідника, "значне число яких було безпосередньо пов'язано зі спробою перевороту", - уточнив чиновник.

ВідеоХто такий Гюлен і чому його називають організатором держперевороту в Туреччині

Нагадаємо, у ніч проти 16 липня група заколотників у Туреччині спробувала вчинити переворот. Основними місцями протистояння стали Анкара і Стамбул. Бунтівники вивели на вулиці військову техніку і атакували ключові військові об'єкти. На ранок путч був подавлений.

В результаті 246 осіб загинули, ще понад 2,1 тисячі отримали поранення. В організації спроби перевороту Анкара звинуватила опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що живе в США. Туреччина наполягає на його екстрадицію, Гюлен свою провину заперечує.

Після невдалої спроби державного перевороту кількість людей, які постійно чи тимчасово позбулися посад, вже сягає майже 70 тисяч. Кадрова "чистка" зачепила більшість державних сфер, зокрема систему освіти, медицину, армію, правоохоронні органи, а також ЗМІ.

ВідеоОБСЄ звернулась до Туреччини із запитом про допуск спостерігачів до судів над путчистами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: