Влада Японії вибирає нову столицю для країни

Через те, що Токіо перебуває в сейсмічно активній зоні, влада Японії розглядає можливість створення нової столиці.

Влада Японії розглядає можливість створення нової столиці. Додатковий майданчик необхідний на той випадок, якщо стихійне лихо вдарить по Токіо і паралізує керівництво країною. Уряд має намір створити щонайменше два запасних об'єкта.

В даний час 200 проурядових та опозиційних депутатів японського парламенту готують законопроекти про створення нових населених пунктів з населенням 50 тис. осіб. Передбачається розпочати їх будівництво вже протягом нинішнього року.

Найбільш ймовірними районами розташування альтернативних столиць, за повідомленнями ЗМІ, є район Всесвітньої виставки в районі Нагої та район міжнародного аеропорту Осаки.

Будівництво альтернативних столиць розглядають у зв'язку з тим, що Токіо - столиця Японії - знаходиться в сейсмічно активній зоні. У разі нових природних катаклізмів столицю (уряд, парламент, резиденцію імператора та іноземні представництва) можна буде швидко перенести в запасне місто.

Пропозицію з організації запасної столиці вніс представник палати підприємців і торговців. У своєму виступі він зазначив, що у зв'язку з аварією на АЕС "Фукусіма" Токіо може стати небезпечним містом.

Відзначимо, що після аварії на Чорнобильській АЕС також обговорювалося питання перенесення столиці Української республіки з Києва до Харкова. Столиця залишилася в Києві.

Відстань від Токіо до Фукусіми близько 250 км. Для порівняння: відстань від Києва до Чорнобиля близько 140 км, до кордону зони відчуження - близько 130 км.

Нагадаємо, що 11 березня 2011 року в Японії відбувся потужний землетрус магнітудою 9 балів. За землетрусом пішла хвиля цунамі, що знищила кілька селищ. За останніми даними, в результаті стихії загинуло понад 13 тис. людей, ще більше вважаються безвісти зниклими. 12 квітня, в результаті землетрусу і цунамі, на АЕС "Фукусіма" сталася аварія, яка призвела до викиду радіоактивних речовин у навколишнє середовище. На даний момент рівень небезпеки аварії на станції підвищений до максимального за шкалою INES.

Крім того, після сильного землетрусу 11 березня щотижня в Японії відбуваються підземні поштовхи. Тільки 14 квітня біля узбережжя Японії було зафіксовано декілька підземних поштовхів максимальною силою 6,1 балу. Сейсмологи побоюються потужного афтершоку, здатного викликати цунамі.

Читайте також:

Японський землетрус породив найгучніший звук в історії спостережень

Японцям запропонували купити частину Росії і побудувати там "нову Японію"

Ліквідатори з АЕС "Фукусіма-1" бояться смерті від перевтоми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: