Влада Японії заборонила доступ у 20-кілометрову зону навколо "Фукусіми"

"Ситуація на станції нестабільна" - заявив генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано, коментуючи рішення про введення навколо АЕС забороненої зони

Влада Японії ввела повну заборону на доступ у 20-кілометрову зону навколо аварійної АЕС "Фукусіма-1".  Як повідомляється, таке рішення було прийнято урядом після того, як поліція виявила, що понад 60 сімей, що проживали в радіусі 20 кілометрів від "Фукусіма-1", відмовилися виконати розпорядження про евакуацію і покинути свої будинки.

"Ситуація на станції нестабільна" - заявив генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано, коментуючи рішення про введення навколо АЕС забороненої зони.

Він також зазначив, що мешканцям, евакуйованим з 20-кілометрової зони навколо АЕС і раніше наполегливо рекомендувалося не відвідувати свої будинки, щоб не піддаватися небезпеці.

Тим, хто мешкає у 20-кілометровій зоні навколо "Фукусіма-1" дозволять на дві години повернутися у свої будинки і забрати особисті речі. Від кожної сім'ї за майном зможе відправитися лише один представник.

Едано також повідомив, що найближчим часом будуть евакуйовані і мешканці кількох населених пунктів, розташованих за межами 20-кілометрової зони, не ставши поки уточнювати ніяких подробиць.

Наразі людям, чиї будинки розташовані на відстані від 20 до 30 кілометрів від аварійної станції, рекомендовано якомога менше часу перебувати поза приміщеннями і, якщо це можливо, переїхати в більш безпечні місця.

В радіусі 30 кілометрів від "Фукусіма-1" проживали близько 48 тисяч сімей. Компанія Tepco - оператор "Фукусіма-1" вже приступила до виплати попередніх компенсацій людям, які змушені були залишити свої будинки через аварію на станції. На кожну родину Tepco виділила суму, еквівалентну 12 тисячам доларів США, а самотні люди можуть розраховувати на 9 тисяч. Мова йде лише про перші виплати, повна сума компенсації буде визначена лише після оцінки збитку.

Як відомо, аварійна ситуація на "Фукусіма-1" виникла після того, як в результаті землетрусу і цунамі, що відбулися в Японії 11 березня, на станції вийшла з ладу автоматична система охолодження реакторів. Усунути наслідки аварії до цих пір не вдається. За попередніми оцінками, роботи з ліквідації наслідків аварії на АЕС займуть ще як мінімум півроку.

Читайте також:

Ліквідатори з АЕС "Фукусіма-1" бояться смерті від перевтоми

Японський вчений створив диво-порошок, який поглинає радіацію

На АЕС "Фукусіма-1" почалася відкачка радіоактивної води

ВідеоВлада Японії заборонила доступ у 20-кілометрову зону навколо "Фукусіми"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: