Влаштовані росіянами бійки на Євро-2016 могли бути санкціоновані Кремлем - ЗМІ

У Британії з'ясували, що деякі з учасників бійок виявилися співробітниками спецслужб Росії.

У  Великобританії підозрюють, що розв'язане росіянами насильство під час Євро-2016 було санкціоновано Кремлем.

Наразі британські урядові чиновники розслідують зв'язок цих подій з режимом Володимира Путіна, пише The Guardian.

Зокрема, видання називає очевидним той факт, що значна кількість тих, хто брав участь у добре скоординованих нападах на англійських і інших уболівальників в Марселі та Ліллі, були визначені як співробітники силових структур Росії. За словами джерела видання, це з'ясувалося після перевірки учасників заворушень у соцмережах.

"Важко довести, що це було санкціоновано Кремлем, але ми бачимо, що деякі з них є співробітниками силових структур Росії", - повідомило джерело.

Теорія експертів полягає у тому, що санкціоноване Путіним хуліганство є продовженням "гібридної війни", розгорнутої Кремлем. Вони висловлюють побоювання, що ця тактика використовується для демонстрації "російської сили" і одночасно підтримки в середині країни ідеї того, що решта світу проти Росії.

Видання також зазначило, що після бійки в Марселі через фейкові акаунти у Twitter була поширена думка, нібито російських уболівальників спровокували.

Головний помічник констебля поліції Великобританії, який спеціалізується на футбольних хуліганах, заявив, що ці напади є найбільш серйозними і найкраще скоординованими з тих, що він бачив за останні 10 років.

Нагадаємо, що російські вболівальники влаштували сутички перед матчем з Англією, а потім на трибунах і після фінального свистка. Один з англійських уболівальників, який постраждав у бійці з російськими фанатами, помер.

Пізніше у Франції був зупинений автобус, який прямував з Марселя в Лілль, а його пасажири - 43 російських вболівальника - були затримані. Троє російських хуліганів, звинувачених в участі у заворушеннях в Марселі 11 червня, були засуджені на строк від 1 до 2 років в'язниці. Двадцятьох російських футбольних уболівальників та їхнього лідера Олександра Шпригіна висилають із Франції.

У п'ятницю на на Петербурзькому міжнародному економічному форумі президент Росії Володимир Путін посміявся, відповідаючи на питання про заворушення під час Чемпіонату Євро-2016 у Франції, назвавши їх "неподобством".

"Ось відомий випадок, з якого розпочався Чемпіонат світу з футболу - бійка російських уболівальників з англійськими. Неподобство повне. Я, правда, не знаю як 200 наших уболівальників відметелили кілька тисяч англійців, не розумію..." , - сказав Путін.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: