Влаштуватися на роботу стане легше: Польща готує важливі зміни для українських заробітчан

Влаштуватися на роботу стане легше: Польща готує важливі зміни для українських заробітчан

УНІАН

У Польщі бракує робітників.

Українцям та іноземцям з деяких інших країн можуть спростити працевлаштування у Польщі задля боротьби із дефіцитом на ринку праці.

Про це повідомила заступниця міністра розвитку, праці та технологій Польщі Івона Міхалек, пишуть Dziennik.pl і Polskie Radio 24.

Передбачається, що польський уряд ухвалить рішення, яке спростить працевлаштування іноземців у країні, особливо в галузях, де не вистачає робочої сили. Точні деталі змін у працевлаштуванні іноземців ще на стадії розробки, але очікується, що скоротять очікування дозволу на роботу, а також приберуть частину формальностей.

"Ми хочемо, щоб іноземці могли легко приїжджати до Польщі, починали тут працювати, особливо в професіях, де нам не вистачає робочої сили. Щотижня я чую від підприємців, що у них мало робочої сили, щоб працювати не тільки в таких галузях, як торгівля і послуги, але і в інших сферах, таких як IT", - заявила Івона Міхалек.

Вона уточнила, що у Польщі планують повністю оцифрувати всі процедури, пов'язані з отриманням дозволу на роботу для іноземців. Крім того, в сусідній країні розробляють нову міграційну політику. За словами польської міністерки, роботодавці позитивно оцінюють саме працівників з України та Білорусі.

Нагадаємо, за даними опитування одного з пошукових сайтів, 9 із 10 власників бізнесу в Польщі не урізали зарплати українцям попри пандемію. А більшість – забезпечили робітників засобами особистого захисту та організовують роботу з дотриманням усіх карантинних норм і правил.  

Як повідомлялося, у Польщі загалом понад 483 тисячі іноземців наразі мають посвідки на проживання. Найбільше - понад 265 тисяч - українці, які тільки за останні три місяці отримали понад 20 тисяч тимчасових дозволів на проживання у сусідній країні.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини України: у Польщі вакцинуватимуть заробітчан із України просто на кордоні

Новини України: у Польщі вакцинуватимуть заробітчан із України просто на кордоні
Наступна публікація