Власник "Булгарії" переклав провину за загибель людей на екіпаж

Директор компанії-власника теплоходу "Булгарія", який затонув на Волзі, вважає ймовірною причиною трагедії "людський чинник", а не зламаний двигун.

Рятувальна операція на місці затоплення теплохода "Булгарія"
AFP
Рятувальна операція на місці затоплення теплохода "Булгарія"
У Росії розслідують обставини катастрофи на Волзі, де затонув круїзний теплохід "Булгарія" з десятками людей.

На думку компанії-судновласника "Булгарії", причиною загибелі судна міг стати людський чинник, а несправність одного двигуна не могла вплинути на безпеку теплохода.

"На дизель-електроходах при одному несправному двигуні все одно працюють обидва гвинта. Таким чином, вихід з ладу одного з двигунів не міг вплинути на безпеку теплохода "Булгарія", - заявив Валерій Кірчанов, генеральний директор ВАТ "Судноплавна компанія "Камське річкове пароплавство"- власника судна.

Він також додав, що невеликий крен на правий борт є типовим для теплоходів такого класу.

"Як відомо, праворуч розташовуються дві каналізаційні ємності загальним об'ємом 30 тонн. Подібні судна завжди ходять з креном на правий борт", - зазначив Кірчанов.

При цьому він не виключив, що причиною катастрофи "Булгарії" міг стати так званий "людський фактор".

Кірчанов нагадав, що в день катастрофи було випущено попередження про сильний вітер і хвилі висотою 1,2 метра. "За таких умов капітан був зобов'язаний віддати команду задраїти ілюмінатори", - сказав він. За словами Кірчанова, якщо цього зроблено не було, то за сильної бічної хвилі, нахилянні на правий борт і повороті ліворуч хвиля могла через ілюмінатори проникнути в судно і затопити його.

Нагадаємо, раніше старший провідник теплохода Тетяна Комарова, яка вижила при аварії, розповіла, що напередодні останнього рейсу відмовив головний двигун "Булгарії".

"Двигун відмовив головний, коли ми вже йшли в Болгури, - заявила вона. - Ми їхали на одному двигуні, мені про це сказала команда, капітан взагалі відмовлявся виходити з людьми розмовляти, а команда відмовлялася виходити в рейс. Потім не знаю від кого було ухвалене рішення, що все-таки ми виходимо".

За словами електромеханіка затонулого теплохода Василя Байрашева, капітан "Булгарії" до останнього моменту намагався здійснити маневр, який би дозволив залишити судно на плаву.

"Він до останнього шукав можливість повернути теплохід на вітер. Крен був би на лівий борт і заливати його (корабель) припинило. І ми б встигли вжити всіх заходів для порятунку. Але, фактично, це вже було неможливо", - сказав Байрашев, додавши, що на заклики рятуватися капітан не реагував.

За словами електромеханіка, найбільш ймовірними причинами трагедії є конструктивні недоліки судна і погодні умови.

Раніше деякі експерти висували версію про те, що теплохід був перевантажений людьми і це могло стати причиною НП. Всього на борту перебували, за даними МНС РФ і влади Татарстану, 208 осіб, серед них 25 незареєстрованих

За останніми даними, водолази витягнули з дна водосховища на місці аварії тіла 57 людей, загальна кількість жертв катастрофи зросла до 58.

Врятовані 79 людей, доля інших невідома. Серед загиблих – десятки дітей. Водолази обстежили судно, і знайшли у трюмі, де була споруджена дитяча кімната з пісочницею, від 30 до 40 тіл.

Теплохід "Булгарія" затонув на Куйбишевському водосховищі в Татарстані в умовах сильного шторму 10 липня.

Судно, збудоване в 1955 році, отримало крен на правий борту і за кілька хвилин пішло на дно у двох з половиною кілометрах від правого берега Волги. Уже ухвалене рішення про підняття судна, цим буде займатися неназваний військовий інститут, який "піднімав" атомний підводний човен "Курськ", що затонув у Баренцевому морі в 2000 році.

Більше подробиць про катастрофу "Булгарії" дізнайтеся тут

Читайте також:

Водолази знайшли у трюмі теплохода "Булгарія" від 30 до 40 тіл дітей

В останній круїз затонулий на Волзі теплохід вийшов без ліцензії

Очевидець катастрофи на Волзі: теплохід тонув під музику, люди борсалися в мазуті

Названо попередню причину катастрофи теплохода на Волзі - несправний двигун

ВідеоПошукова операція на місці затонулого судна "Булгарія"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: