Власників клубу, що згорів у Пермі, заарештували на два місяці

Пермські підприємці стверджують, що пожежа у барі була закономірністю.

У Пермі триває розслідування страшної пожежі в нічному клубі, яка забрала життя 112 людей. Стали відомі подробиці життя та ведення бізнесу Пермським підприємцем Анатолієм Заком, який є співзасновником і, за деякими даними, фактичним власником згорілого закладу.

Як повідомлялося раніше, Зак був затриманий в рамках розслідування справи разом із ще трьома підозрюваними. Пермські бізнесмени називають 36-річного Зака "Кровопивцем" і говорять, що події у барі були закономірністю. У всіх своїх проектах Зак дбав про максимальний прибуток, не забезпечуючи умов безпеки, тому що вони вимагали вкладень.

За даними Слідчого комітету прокуратури РФ, співзасновник кафе-бару Анатолій Зак, виконавчий директор Світлана Єфремова, арт-директор Олег Феткулов та індивідуальний підприємець Сергій Дербенєв, що займався піротехнічним шоу, арештовані з санкції суду на два місяці. Всі вони підозрюються у порушенні вимог пожежної безпеки, що призвело з необережності смерть двох і більше осіб за ч. 3 ст. 219 КК РФ. Сергію Дербенєву інкримінують спричинення смерті з необережності двох і більше осіб за ч. 3 ст. 109 КК РФ. Найближчим часом заарештованим буде пред'явлено звинувачення.

Четверо з п'ятьох підозрюваних допитані слідством. Світлана Єфремова дала свідчення у відношенні Анатолія Зака і формального власника клубу, 47-річного Олександра Тітлянова. За її словами, Тітлянов був її фактичним керівником, Зак теж давав вказівки. Всі документи про пожежну безпеку були підписані Єфремової, вона ж була відповідальною за пожежну безпеку. Обвинувачені своєї провини не визнають і вважають себе жертвами.

Напередодні адвокат Анатолія Зака Ігор Кашин заявив, що його підзахисний незаконно арештований. Як розповів адвокат, Зак особисто прибіг до пожежної частини, яка знаходиться неподалік від клубу, а згодом допомагав виносити людей.

Як повідомив прокурор Ленінського району Пермі Володимир Рибайло, Анатолій Зак має подвійне громадянство - РФ та Ізраїлю. За словами прокурора, Зак намагався виїхати до Ізраїлю, але був затриманий на під'їзді до селища Суксун. Як пишуть журналісти, Анатолій Зак практично не живе в Пермі. Він майже весь рік проживає в Іспанії, де у бізнесмена є нерухомість. На батьківщину Зак приїжджає лише на кілька місяців.

За версією адвоката Ігоря Кашина, його підзахисного заарештували тільки тому, що він намагався виїхати. Як запевняє адвокат, Зак втік не через те, що боявся відповідальності, а тому, що йому соромно було перед дружинами своїх загиблих друзів, яких він запросив на вечірку у клуб.

Формально власником клубу є партнер Зака - Олександр Тітлянов. В даний час він з важкими опіками перебуває в МКЛ № 36 міста Москви. Нещодавно бізнесмен переніс клінічну смерть. Поки СКП не збирається ставити питання про заочний арешт Тітлянова. Під час пожежі Тітлянов отримав опіки першого, другого і третього ступеня 80% тіла - голови, тулуба, рук і ніг. Також у нього зафіксовані опіковий шок і отруєння продуктами горіння.

Згідно з інформацією клуб Зак здав Тітлянову в оренду, але фактично він продовжує залишатися власником цього нічного клубу. Як розповіли пермські бізнесмени, в Пермі у Зака багато іншої нерухомості. Бізнесом він почав займатися у 1991 році. Позичив у знайомих грошей і скупив всю продукцію на складі спорттоварів. Через рік, коли ціни впали, він все продав у кілька разів дорожче і нажив свій перший капітал. Прибуток Зак вклав в магазин радіоелектроніки "Антей". У 2001 році, коли в місто прийшла велика московська мережа з продажу електроніки, він перепрофілював "Антей" в клуб.

У Пермі Заку, за словами місцевих підприємців, належить недобудований торговий центр "Євразія", Чоколівський ринковий комплекс. На місці колишнього дитячого садка, який Заку віддали під будівництво дитячого кафе, він відкрив кафе "Гриль-мастер". Пізніше Зак перепрофілював кафе в гральний зал - після заборони грального бізнесу у залі можна грати, як і раніше, але під виглядом лотереї.

На місці колишньої молочної кухні дружина Анатолія Зака організувала "Салон краси Манго". За словами місцевих підприємців, Зака поза очі називали Кровопивцем. Як кажуть бізнесмени, пожежа в клубі - це закономірність. Як вважають колеги по цеху, в стилі Зака - взяти від закладу все малою кров'ю, не подбавши навіть про прості норми безпеки. За інформацією місцевих ЗМІ, Зак і Тітлянов входять до числа найбагатших людей Пермі.

Як встановили в СКП, востаннє заходи пожежної безпеки в клубі перевіряли 3 грудня 2008. Наступна перевірка мала відбутися 7 грудня 2009 року. У слідства в даний час кілька версій пожежі - коротке замикання, тому що відразу після вибуху в клубі згасло світло, грубе порушення техніки безпеки та несправність піротехніки.

Як відзначають в СКП по Пермському краю, точне число людей, які були присутні на вечірці в п'ятницю, невідомо. Як видно, їх було від 285 до 300 чоловік. Того вечора на закритій вечірці відзначали день народження клубу. Більшість присутніх були друзями, колегами та знайомими власників та менеджерів закладу.

Основною причиною загибелі людей стало отруєння чадним газом. У слідства є підстави вважати, що в клубі використовувалася піротехніка, яку заборонено використовувати в закритих приміщеннях. Розслідування триває.

Читайте також:

В Росії оголошено жалобу за жертвами пермської трагедії

Підозрюваних у пожежі в пермському клубі зібралися лінчувати

Фігуранта справи про пожежу в клубі звинуватять у вбивстві з необережності

У масштабній пожежі в Пермі загинув українець

ВідеоПожежа в нічному клубі в Пермі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: