Внаслідок руйнівних повеней у Бельгії та Німеччині загинули вже понад 170 людей

Метеорологи стверджують, що попереджали владу про негоду. Уряд же виправдовується кліматичними змінами.

Кількість загиблих внаслідок потужних повеней у Німеччині та Бельгії перевищила 170, тоді як рятувальники продовжують пошуки сотень людей, які вважаються зниклими без вести.

Про це повідомляє The Guardian.

Президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що він "приголомшений" руйнуваннями, і пообіцяв надати підтримку сім'ям загиблих, а також містам, яким було завдано значної шкоди. 

"Важливо, щоб ми проявили солідарність з тими, у кого повінь забрала все", - зауважив Штайнмаєр.

У Рейнланд-Пфальці в суботу повідомляли про смерть 93 людей, зокрема 12 мешканців будинку для людей похилого віку з інвалідністю. Майже 1,3 тис. осіб залишаються зниклими безвісти.

У сусідньому Північному Рейн-Вестфалії раніше підтвердили загибель 43 людей. Влада попереджає, що ці показники можуть зрости.

Тим часом німецька метеорологічна служба DWD повідомила, що попереджала про негоду місцеву владу, яка повинна була нести відповідальність за організацію будь-якої необхідної евакуації.

Міністр внутрішніх справ Хорст Зеехофер сказав, що Німеччина "повинна набагато краще готуватися" в майбутньому, додавши, що "це наслідки зміни клімату".

Штайнмаєр, зі свого боку, закликав до активізації зусиль у боротьбі з глобальним потеплінням: "Лише якщо ми рішуче візьмемося за боротьбу зі зміною клімату, ми зможемо обмежити екстремальні погодні умови, з якими ми зараз стикаємося".

У неділю в постраждалий регіон вирушить канцлерка Анґела Меркель.

Як повідомлялося, у Бельгії внаслідок повеней загинули щонайменше 20 осіб, ще стільки ж вважаються зниклими безвісти. Від великої води також потерпають Нідерланди, Франція та Швейцарія. 

Зауважимо, що вода поступово сходить, однак катастрофа продовжується. Зокрема, у місті Ерфтштадт після повені провалився ґрунт, тож будинки, автівки й дерева пішли під землю, а в районі Гайнсберг на річці Рур прорвалася дамба, через що 700 мешканців негайно евакуювали.

Новини світу: у Німеччині зафіксовано понад 130 загиблих, а у Бельгії - щонайменше 20 через повіні

Новини світу: у Німеччині зафіксовано понад 130 загиблих, а у Бельгії - щонайменше 20 через повіні

Повʼязані теми:

Наступна публікація