Внаслідок заворушень на Храмовій горі в Єрусалимі постраждали вже півтори сотні людей: що відомо

Дата публікації
Перегляди
2608
Внаслідок заворушень на Храмовій горі в Єрусалимі постраждали вже півтори сотні людей: що відомо

The Jerusalem Post

Президент Держави Палестина Махмуд Аббас закликав провести засідання Ради Безпеки ООН.

На Храмовій горі в Єрусалимі в п'ятницю, 7 травня, внаслідок масових заворушень між палестинцями та ізраїльськими силовиками постраждали понад півтори сотні людей.

Про це повідомляє The Jerusalem Post.

Сутички спалахнули в останній день священного для мусульман місяця Рамадан, коли тисячі парафіян зібралися на п'ятничну молитву у мечеті аль-Акса.

За попередніми даними, у зіткненнях травмувалися 12 поліцейських Ізраїлю та щонайменше 163 палестинці. Відомо, що один із постраждалих ізраїльских офіцерів перебуває у стані середнього ступеню тяжкості після того, як отримав удар каменем в обличчя.

Тим часом співробітники прикордонної поліції Ізраїлю заблокували Дамаські ворота, які відкривають дорогу до мусульманського кварталу Старого міста Єрусалима.

Правоохоронці розповіли, що почали застосовувати заходи для боротьби з заворушеннями, коли "сотні підозрюваних почали кидати каміння, пляшки та інші предмети в сили безпеки".

"Ми не допустимо порушення порядку, будь-якої форми насильства та спроб заподіяти шкоду офіцерам, користуючись свободою віросповідання та використовуючи її для сприяння насильницькому інциденту", - наголосили поліціянти.

Генеральний секретар "Ісламського джихаду в Палестині" заявив, що "неможливо миритися з тим, що відбувається в Єрусалимі, і ворог повинен очікувати нашої відповіді в будь-який момент".

На ситуацію також відреагував лідер палестинського ісламського руху "ХАМАС" Ісмаїл Ганія, який попросив ізраїльского прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу "не гратися з вогнем", оскільки "це боротьба, в якій ви, ваша армія, ваша поліція і вся ваша країна не зможе перемогти". 

Президент Держави Палестина Махмуд Аббас, зі свого боку, закликав посла Палестини в ООН ініціювати скликання Ради Безпеки ООН для обговорення ситуації в Єрусалимі.

Міністерство закордонних справ Йорданії засудило вхід ізраїльських військ на Храмову гору і "тваринний напад" на прихожан.

Катар також засудив проникнення ізраїльських сил безпеки на Храмову гору після зіткнень, назвавши це "провокацією для мільйонів мусульман по всьому світу", та закликав міжнародне співтовариство вжити заходів, щоб "зупинити Ізраїль, який заподіює шкоду палестинському народу".

Раніше поліція і армія оборони Ізраїлю направили підкріплення в Єрусалим на тлі підготовки до останньої п'ятничної молитви місяця Рамадан на Храмовій горі, а також перекрили кілька вулиць у цьому районі.

Як повідомлялося, двоє палестинців були вбиті після ймовірного нападу на ізраїльську військову базу у східному Єрусалимі.

Нагадаємо, що у 2017 році щонайменше 37 людей постраждали під час сутичок між палестинцями та ізраїльськими правоохоронцями на Храмовій горі в Єрусалимі. Тоді заворушення також почалися після того, як правоохоронці перекрили один із проходів до мусульманської святині - мечеті аль-Акса. 

Новини світу: під час релігійного свята в Ізраїлі загинули 44 людини

Новини світу: під час релігійного свята в Ізраїлі загинули 44 людини