Внук Сталіна не зміг захисти честь і гідність діда в суді

Суд вирішив, що звинувачення проти газети, яка надрукувала критичну статтю про політику Сталіна та чекістів, безпідставне. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Басманний суд Москви у вівторок, 13 жовтня, відмовив онукові Йосипа Сталіна Євгену Джугашвілі в задоволенні позову про захист честі та гідності.

Нагадаємо, Джугашвілі вимагав від "Нової газети" спростування кількох цитат зі статті "Винним призначений Берія", опублікованій у квітні 2009 року. У статті говорилося, що Сталін віддавав накази про розстріли радянських громадян, відповідальність за які згодом була перекладена на Лаврентія Берію. За словами представників газети, ці відомості були отримані з розсекречених документів.

Крім того, Євген Джугашвілі вимагав відшкодування збитку, який він оцінив в 10 мільйонів рублів. У позовній заяві він, зокрема, скаржився на фразу "Сталін і чекісти пов'язані великою кров'ю, найтяжчі злочини, перш за все проти власного народу".

На першому засіданні представники відповідача попросили залучити до справи архівні документ про розстріли під Катинню, де в 1940 році було вбито 22 тисячі польських громадян.

Повідомляється, що мотиваційна частина рішення суду поки не оприлюднена.

Як повідомлялося, в Росії нещодавно провели опитування. Зокрема соціологи поцікавилися у респондентів, на кому, на їхню думку, лежить відповідальність за репресії 30-х і 50-х років.

19% опитаних вважають, що винні в цьому Сталін або державна система в цілому. Ще 41% поклали провину і на вождя, і на систему одночасно. 6% сказали, що винуватець - хтось інший, можливо, вороги СРСР. Не відповіли 15%.

Читайте також:

Онук Сталіна, захищаючи честь дідуся, подав до суду на російську газету

Росія розробила інструкцію з популярізації сталінізму в Європі

Генпрокуратура й СБУ порушать кримінальну справу проти Сталіна

Симоненко вимагає саджати за реабілітацію нацизму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: