Водолази про "Булгарію": фільм жахів не порівняється з тим, що ми бачили

Навіть найдосвідченіші водолази російського МНС були вражені тим, що їм довелося побачити на "Булгарії": з таким скупченням затонулих людей вони зіткнулися вперше.

Підводники, які цілодобово працювали на місці трагедії "Булгарії" розповіли, як спочатку шукали тіла, потім готували теплохід до підйому. Того, що їм довелося побачити і пережити на дні Волги, не відчували навіть найдосвідченіші з водолазів МНС, ті, хто пройшов аварію на Саяно-Шушенській ГЕС.

Найважче вони згадують саме про те, як вперше спускалися в каламутну воду і як піднімали тіла дітей.

"Зібравшись з духом, береш за руку, піднімаєшся нагору, передаєш - і йдеш далі. Не думаєш про те, що це щось страшне, що це фільм жахів. Будь-який фільм жахів не порівняється з тим, що бачили ми", - зізнався водолазів Віктор Кублінській, який першим спустився під воду.

Начальник управління першочергових аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у зоні надзвичайних ситуацій МНС Борис Котов сказав "Вестям": "З таким скупченням затонулих ми зіткнулися вперше".

А старший офіцер загону аварійно-рятувальних водолазних робіт МНС Максим Моховиков розповідає: "Маленькі ілюмінатори, люди взагалі не могли вибратися. Якщо на верхніх палубах вони великі, квадратні, їх можна було розбити, можна було спробувати вибратися, то в трюмних приміщеннях люди були як в консервній банці ".

Роботи в основному велися на дотик, навіть з ліхтарем видимість була не більше 50 сантиметрів, кажуть рятувальники.

Як виявилося, креслення судна не завжди збігалися з реальністю, багато приміщень були перероблені під каюти. Найважче було потрапити в трюм: вікна з міцного скла вибивали за допомогою лому.

На верхніх палубах пасажири були знайдені в рятувальних жилетах, на нижніх врятуватися шансів не було ніяких.

"Багато було знайдено людей, одягнених тільки в нижню білизну. Можливо, вони спали або займалися якимись особистими справами. Багато хто не встиг взагалі нічого зробити", - розповів Кублінській.

Ушкоджень або пробоїн на судні не знайшли, навіть меблі залишилася цілими. Виявили і кімнату, де, як вважалося, на ранок зібрали всіх дітей. Як з'ясувалося, там були і маленькі, і дорослі, але не багато. Найчастіше дітей знаходили разом з батьками в каютах.

Читайте також:

Технічні приміщення "Булгарії" були перероблені під каюти

З'явилося перше підводне відео із затонулого теплоходу "Булгарія"

На дні Волги знайдені фото, зроблені за кілька годин до загибелі "Булгарії"

ВідеоПошукова операція на місці затонулого судна "Булгарія"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: