Вогняна гора: після виверження вулкану у Конго невідома доля 170 дітей

Вогняна гора: після виверження вулкану у Конго невідома доля 170 дітей

Фото: ТСН

Кількість жертв ще підраховують, бо поки немає доступу до найбільш віддалених районів.

Тікали від виверження вулкану, а нині чекають з тривожними валізами: українські миротворці у Конго опинилися серед евакуйованих під час виверження одного з найактивніших вулканів світу. Нині земляки вже повернулися на базу, утім, пильнують - адже ситуація може повторитися.

А от щонайменше 15 місцевих стали жертвами вогняної гори. І цифра, кажуть рятувальники, не остаточна, адже ще немає даних із найвіддаленіших регіонів.

Про це 24 травня йшлося в сюжеті ТСН.19:30

Вогняний потік зупинився на околицях міста Гома. Утім перш ніж зробити це - накрив сотні великих і маленьких будинків. Ті, кому пощастило вціліти - розповідають свої історії. 68-річна Ернестина намагалася врятувати з вогню свого чоловіка, але не змогла.  Серед загиблих - цілі родини. Алін спромоглася врятувати свою дитину, але не батьків.

Кількість жертв нині ще підраховують, бо поки немає доступу до найбільш віддалених районів. Багатьох людей вважають зниклими безвісти - під час масової та хаотичної евакуації з родинами розлучилося півтори сотні дітей. А доля ще 170 досі невідома.

Термінову евакуацію проводили й на базі українських миротворців. Їм довелося вирушити до сусідньої Руанди, та вже на кордоні з'ясувалося, що виверження наразі закінчилося. Тож українці повернулися і нині пильнують ситуацію, адже можлива друга хвиля. За словами військових, після виверження почалися землетруси.

Вулкан Ньїрагонго - один з найактивніших у світі. Останнє виверження відбувалося 19 років тому і забрало дві з половиною сотні життів. Розташований цей вулкан лише у 10 кілометрах од Гоми, тож стежити за таким сусідом мала б спеціальна обсерваторія. Утім, її діяльність зараз обмежена через брак коштів - після корупційного скандалу Всесвітній банк урізав фінансування. А місцеві нарікають, що про виверження попередили запізно.

Читайте також: 

Новини світу: українські миротворці у Конго опинилися серед евакуйованих під час виверження вулканів

Новини світу: українські миротворці у Конго опинилися серед евакуйованих під час виверження вулканів

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація