Перейти до змісту

Вогняні смерчі у Росії: кількість жертв зростає (22 фото)

Росія постраждала від лісових пожеж і вогняних смерчів. Згоріли цілі села. Загинули 28 осіб, зокрема двоє пожежників. Дітей терміново евакуювали з оздоровчих таборів. До боротьби з вогнем підключилася армія.

Вогонь знищив сотні гектарів лісів і полів у Мордовії і Татарстані, в кільці пожеж виявився Воронеж, у Нижегородській області згоряють цілі села. Загинули 28 осіб, у тому числі двоє пожежників. Дітей терміново евакуюють з оздоровчих таборів. До боротьби з вогнем підключилася армія, а влада змушена вживати екстрених заходів.

Загалом, надзвичайна пожежна обстановка склалася в 14 регіонах Росії.

У кільці вогню виявився Воронеж, де згоріли майже 300 будинків, були евакуйовані пацієнти трьох лікарень і діти з семи оздоровчих таборів, а серед п'ятьох загиблих виявився командир відділення пожежної частини. Через підступи вогню довелося навіть перекрити федеральну трасу "Дон".

Пожежі знищили 233 будинки в Рязанській області. До боротьби з вогнем підключилися військові. У Липецькій області згоріли 200 будинків. Пожежі знищили 1,2 тисячі гектарів лісу і сотні гектарів незібраної пшениці.

Критична ситуація склалася в Підмосков'ї: кожного дня відбувається від 50 до 80 пожеж, влада ввела режим надзвичайного стану. Людям заборонили відвідувати ліси, а початок сезону полювання відкладено на місяць - до 1 вересня.

Пожежі зачепили й заповідники: у шести національних парках (два з них - на Далекому Сході) і дев'яти заповідниках Росії вогнем охоплено близько 5,5 тисячі гектарів.

Нинішні пожежі стали незвично складними - в їх осередку виникають вогневі шторми, які називають ще вогняними смерчами або торнадо. Це особлива розповсюджучої суцільної пожежі, коли висхідний потік продуктів згорання і нагрітого повітря створює приплив свіжого повітря з усіх сторін зі швидкістю не менше 50 кілометрів на годину.

Прогноз на найближчі дні невтішний: спекотна суха погода стоятиме на території Центрального і Приволзького округів ще кілька днів.

Читайте також:

За добу у Росії згоріли майже 900 будинків, є загиблі

Лісову пожежу в Луганській області, що тривала понад добу, локалізували

На Черкащині 12 годин гасили пожежу на заводі "Верес"

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин