Вогняні смерчі у Росії: кількість жертв зростає

Росія постраждала від лісових пожеж і вогняних смерчів. Згоріли цілі села. Загинули 28 осіб, зокрема двоє пожежників. Дітей терміново евакуювали з оздоровчих таборів. До боротьби з вогнем підключилася армія.

Вогонь знищив сотні гектарів лісів і полів у Мордовії і Татарстані, в кільці пожеж виявився Воронеж, у Нижегородській області згоряють цілі села. Загинули 28 осіб, у тому числі двоє пожежників. Дітей терміново евакуюють з оздоровчих таборів. До боротьби з вогнем підключилася армія, а влада змушена вживати екстрених заходів.

Загалом, надзвичайна пожежна обстановка склалася в 14 регіонах Росії.

У кільці вогню виявився Воронеж, де згоріли майже 300 будинків, були евакуйовані пацієнти трьох лікарень і діти з семи оздоровчих таборів, а серед п'ятьох загиблих виявився командир відділення пожежної частини. Через підступи вогню довелося навіть перекрити федеральну трасу "Дон".

Пожежі знищили 233 будинки в Рязанській області. До боротьби з вогнем підключилися військові. У Липецькій області згоріли 200 будинків. Пожежі знищили 1,2 тисячі гектарів лісу і сотні гектарів незібраної пшениці.

Критична ситуація склалася в Підмосков'ї: кожного дня відбувається від 50 до 80 пожеж, влада ввела режим надзвичайного стану. Людям заборонили відвідувати ліси, а початок сезону полювання відкладено на місяць - до 1 вересня.

Пожежі зачепили й заповідники: у шести національних парках (два з них - на Далекому Сході) і дев'яти заповідниках Росії вогнем охоплено близько 5,5 тисячі гектарів.

Нинішні пожежі стали незвично складними - в їх осередку виникають вогневі шторми, які називають ще вогняними смерчами або торнадо. Це особлива розповсюджучої суцільної пожежі, коли висхідний потік продуктів згорання і нагрітого повітря створює приплив свіжого повітря з усіх сторін зі швидкістю не менше 50 кілометрів на годину.

Прогноз на найближчі дні невтішний: спекотна суха погода стоятиме на території Центрального і Приволзького округів ще кілька днів.

Читайте також:

За добу у Росії згоріли майже 900 будинків, є загиблі

Лісову пожежу в Луганській області, що тривала понад добу, локалізували

На Черкащині 12 годин гасили пожежу на заводі "Верес"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: