"Вогонь безпрецедентний": 3,5 тисячі пожежників безпорадні перед стихією в Каліфорнії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Понад півтисячі будівель спалені.

В американському штаті Каліфорнія палає вже 36 тисяч гектарів лісів. Попри небезпеку, деякі жителі  відмовляються виїжджати з небезпечних районів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За тиждень пожежі майже вдвічі збільшили територію. Ще на вихідних президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний режим по усьому штату. Полум’я загрожує тисячам споруд, вогонь поширюється дуже швидко. Температура на вулиці за 30 градусів, підживлює пожежі ще й низька вологість та сильні вітри. "Нині пожежі палають інакше, більш агресивно, аніж у минулому. Вогонь безпрецедентний. Палає в усіх напрямках одночасно", - зізнався очільник пожежних операцій у Каліфорнії Стів Кроуфорд.

ВідеоЛісові пожежі у Каліфорнії не вщухають, загинуло шестеро людей

Каліфорнія у вогні - на півночі штату не вщухають лісові пожежі. Кількість загиблих зросла до шести людей. Ще сімох осіб досі вважають зниклими безвісти. Полум’я охопило вже близько 36 тисяч гектарів. ТСН дізнавалася, як борються зі стихією і чому деякі жителі відмовляються виїжджати з небезпечних районів.

Лісові пожежі у Каліфорнії не вщухають, загинуло шестеро людей

Приборкати стихію намагаються 3,5 тисячі пожежників та 17 гелікоптерів, однак досі локалізувати вдалося лише 5% від усієї площі пожежі. В окрузі Шаста оголосили масштабну евакуацію – домівки мають залишити 38 тисяч людей. Деякі тікають із будинків буквально за хвилини до того, як полум’я охопить споруду. Однак навіть усвідомлюючи небезпеку, лишати нажите погоджуються не всі. "Моя дружина звідси втекла. Я тут, бо намагаюся врятувати свій будинок", - пояснив один із чоловіків.

Це створює неабиякі проблеми для влади регіонів. "Найгірше – коли люди відмовляються виїжджати. А потім, коли вогонь наближається, пожежникам доводиться ризикувати, рятуючи людей", - пояснив шериф округу Шаста Том Босенко. У пожежах загинули щонайменше шестеро людей, серед них четверо місцевих, зокрема двоє дітей і літня жінка, а також двоє вогнеборців.

Кореспондент ТСН Олександра Мишкіна

Фотогалерея Пекельна лісова пожежа у США (15 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції