Володимир Воронін залишає посаду президента Молдови

Компартія Молдови пішла в жорстку опозицію. Голова комуністів, президент Володимир Воронін вирішив залишити посаду глави держави.

Володимир Воронін іде з посади президента Молдови і переходить на роботу до парламенту. Про це повідомив один з членів ЦК Партії комуністів Молдови, який брав участь у засіданні активу партії, що відбувся 2 вересня.

Згідно з Конституцією країни, виконуючим обов'язки голови держави стане спікер парламенту Міхай Гімпу.

"Володимир Воронін йде працювати до парламенту", - сказав комуніст. За його словами, відмовившись від посади глави держави, Воронін зосередить увагу на роботі фракції комуністів, яка в чинному складі парламенту має 48 мандатів (зі 101).

Нещодавно присутність глави комуністів на засіданні законодавчого органу завершилася скандалом: Воронін послав свого політичного опонента "на хрін". "Пішов на хрін! Ти, що, нам погрожуєш, пацан? Ми з тобою розбиратимемося іншими методами", - викрикнув він з місця.

Той факт, що Воронін залишає посаду президента означає, що комуністи йдуть в жорстку опозицію і не мають наміру йти ні на жодні компроміси з парламентською більшістю, яку сформували Ліберально-демократична, Ліберальна і Демократична партії, а також альянс "Наша Молдова", зазначають експерти.

Згідно з Конституцією, якщо парламент не зможе обрати президента країни - а для цього правлячій більшості не вистачає вісім голосів - вже на початку наступного року законодавчий орган має бути розпущений і оголошена дата нових дострокових парламентських виборів. Більше двох разів на рік парламентські вибори проводити не можна, а в 2009 році голосування вже проходило двічі - 5 квітня і 29 червня.

Читайте також:

Лідер комуністів Молдови Воронін – політичному опоненту: "Пішов на хрін!"

Парламентська коаліція Молдови обрала спікера

Молдавська опозиція оголосила коаліцію в парламенті. Комуністи відмовились від співпраці

У Молдові сформували коаліцію і поділили владу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: