Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Вони незаконно були відправлені в Росію". Волкер вимагає, аби Москва виконала рішення трибуналу

У США закликають звільнити моряків.

Спецпредставник Держдепартаменту Сполучених Штатів щодо України Курт Волкер заявив, що Росія повинна звільнити українських полонених моряків попри своє небажання це робити.

Про це Волкер під час відеоконференції для європейських журналістів, пише УНІАН.

За його словами. Сполучені Штати підтримують рішення трибуналу щодо українців, оскільки не існує підстав для утримання Росією військових моряків. "На них був здійсненний незаконний напад у міжнародних водах. Вони незаконно були відправлені в Росію, до них мають ставитися як до військовослужбовців іноземного уряду. Не існує підстав тримати їх в Росії", - заявив Волкер.

Він висловив сподівання, що у Росії змінить свою позицію. Небажання Кремля звільняти моряків Волкер назвав образою для полонених і їхніх родин.

Він наголосив, що "не існує сили, яку можна застосувати до Росії, аби змусити її дотримуватися верховенства права і виконати рішення суду". "Але позиція є дуже чіткою - вони повинні звільнити тих моряків", - сказав Волкер.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН 10 травня провів слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

Після закінчення слухань, голова трибуналу Пак Чжин Хьон, що остаточне рішення у справі планується винести 25 травня.

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. У свою чергу посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій". Рішення трибуналу він назвав історичним.

ВідеоМосква продовжує судилище над українськими моряками, попри рішення трибуналу ООН

Сьогодні російський суд розгляне апеляції адвокатів на тримання наших військових під вартою. Українців до судової зали викликають по четверо. Минулого тижня арешт російські судді підтвердили 16 нашим морякам.  

Москва продовжує судилище над українськими моряками, попри рішення трибуналу ООН

Залиште свій коментар

Вибір редакції