ВООЗ б'є на сполох через кількість самогубств у світі. У заможних країнах ситуація найгірша

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У багатих країнах чоловіки майже втричі частіше вкорочують собі віку, ніж жінки.

Всесвітня організація охорони здоров'я занепокоєна високими показниками смертності внаслідок самогубств. За даними ВООЗ, щороку від суїциду гинуть близько 800 тисяч людей.

Згідно з оприлюдненою у понеділок, 9 вересня, доповіддю, у заможних країнах показник самогубств є найвищим і становить 11,5 на 100 тисяч населення. 

Такий показник є вищим ніж загалом у світі, що за даними 2016 року, становив 10,5 на 100 тисяч населення, зазначають аналітики організації.

Ще одним фактором, на який вказується в доповіді ВООЗ, є те, що в заможних країнах чоловіки майже втричі частіше вкорочують собі віку, ніж жінки.

Загалом у світі кожні 40 секунд помирає людина, котра вирішила звести рахунки з життям, зазначають у ВООЗ, передає інформагенція epd.

Аналітики ВООЗ також наголошують, що суїциди становлять другу за поширеністю причину смерті молодих людей у віці від 15 до 29 років. Більше молодих життів забирають лише автокатастрофи. На тлі цього в організації наголошують на важливості запобігання самогубствам.

Тут кожна країна має розробити свою власну національну дієву стратегію з метою запобігти психічному стану у людей, котрий підштовхує їх на цей крок. Поки що таку стратегію розробили та намагаються втілити в життя лише 38 країн. Зокрема потрібно навчити молодих людей тому, як їм можна й потрібно долати стресові ситуації. Крім того, варто також серйозно ставитися до ознак, котрі вказують на потенційний ризик скоєння самогубства кимось із рідних.

Нагадаємо, колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун до Дня запобігання самогубств 10 вересня порадила, як застерегти близьких від суїциду. "Багато самогубств відбуваються імпульсивно в моменти кризи, коли стає важко впоратись з життєвими негараздами - фінансовими проблемами, завершенням стосунків чи важкими хворобами. В зоні ризику знаходяться також люди, які мають алкогольну чи наркозалежність. Крім того, люди, які стали свідками конфліктів чи катастроф, пережили насильство або втрату близької людини - сильно пов'язані з деструктивною поведінкою", - йдеться в дописі.

Відео Кіт, що врятував хазяйку від самогубства: історія Марії та її друга Кекса

Три роки тому вона втратила одразу обох найрідніших людей – чоловіка та єдину дитину. І вже готова була сама розпрощатися з життям. Та за крок до смерті, стоячи на 19 поверсі, вона почула рятівне і благальне “мяу”. Це був її рятівник – кіт Кекс. Вона побачила сльозу на очах у чотирилапого друга. І вирішила, що буде жити для нього. Сьогодні Марія та Кекс - гості студії Сніданку з 1+1. 

Кіт, що врятував хазяйку від самогубства: історія Марії та її друга Кекса

Вибір редакції