ВООЗ дала німцям тиждень на пошук джерела кишкової інфекції, бо потім буде пізно

Німецьким експертам відвели тиждень на пошук джерела кишкової зарази: якщо цього не станеться за цей час, то причину можна так ніколи і не дізнатися.

У німецьких експертів залишається все менше часу для того, щоб знайти джерело смертельно небезпечної кишкової інфекції, що викликала епідемію в Німеччині і налякала Європу. Якщо цього не відбудеться в тижневий термін, причину можна так ніколи і не дізнатися.

Про це заявив Директор експертної комісії Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з інфекційних захворювань Гюнель Родье.

У свою чергу міністр охорони здоров'я країни Даніель Бахр у середу, 8 червня, заявив, що кількість хворих "значно знижується".

Про поступове поліпшення повідомила і гамбурзький сенатор з питань охорони здоров'я Корнелія Прюфер-Шторкс. Деякі пацієнти вже виписані з лікарень, багато хто йде на поправку, так що з'явилися "проблиски надії", сказала вона.

Медики Інституту імені Роберта Коха - національний центр з контролю над інфекційними захворюваннями - підтвердили, що кількість заражених росте вже не так стрімко, хоча тільки у вівторок було зареєстровано 94 нових випадки. В Інституті при цьому не змогли дати прогноз - чи збережеться така тенденція.

З початку травня, коли у Німеччині стало відомо про перші випадки небезпечного кишкового захворювання, що загрожує важкими ускладненнями, відмовою нирок і смертю, від нього загинули 24 людини - 23 у цій країні і один у Швеції. Понад 2400 осіб заразилися, з них 100 - у десятці європейських країн і США.

Міжнародні експерти критикують Німеччину за повільну реакцію на хворобу і за те, що вони називають "провалами" в розслідуванні. Один з американських фахівців заявив: "Будь у нас як мінімум 200 випадків захворювання, ми б за 5 днів зуміли все прояснити". Дії німецьких колег він розцінив як "безладні", а хід розслідування в цілому назвав "катастрофою".

На думку зарубіжних експертів, як тільки почалася епідемія, потрібно було збирати якомога більше відомостей від самих пацієнтів. Тепер же, коли овочі практично зникли з магазинних полиць і вуличних лотків, виявити джерело зарази стає все важче.

Крім того, владу ФРН лають за те, що вона поспішала привселюдно оголошувати непідтверджені висновки. Це створило додаткові проблеми фермерам, які і так щодня несуть колосальні збитки. Так, наприклад, трапилося з іспанськими огірками, в яких підозрювали небезпечний штам кишкової палички - як виявилося, даремно.

У результаті Іспанія і ще низка країн гнівно вимагали від керівництва Євросоюзу компенсації своїм фермерам за завдані збитки. На допомогу їм обіцяли виділити 150 мільйонів євро, але самі вони кажуть, що тільки за тиждень втрачають до 417 мільйонів.

Після іспанських огірків підозри впали на паростки сої з ферми на півночі Німеччини, де відзначено найбільшу кількість заражених, але тести не дозволяють цього підтвердити.

На тлі цієї невизначеності і паніки, що охопила європейців, стали поширюватися різні гіпотези і чутки - в Чехії на експертизу відправили свинину і яловичину з Німеччини, інші поклали провину на реактори, що виробляють біогаз із відходів, треті взагалі заговорили про "терористичну змову".

Раніше заявили в ВООЗ, що штам є принципово новим мікроорганізмом, з яким медицина раніше не стикалася. Вчені пояснили, що це мутована форма двох різних бактерій кишкової палички, що поєднує в собі властивості двох збудників хвороби. На 80% вона складається зі звичного штаму і на 20% - із штаму більш небезпечної, супертоксичної бактерії.

Читайте також:

Німецькі дослідники не знайшли у сої небезпечних бактерій

У Європі заявляють про можливу епідемію небезпечної кишкової інфекції

Небезпечна кишкова інфекція поширилася по 12 країнах Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: