ВООЗ: епідемія грипу A/H1N1 пішла на спад

Попри спад активності вірусу, зафіксовано 900 випадків зараження в 18 країнах на п`яти континентах, і влада має бути напоготові.

Всесвітня організація охорони здоров`я (ВООЗ) констатує спад активності грипу A/H1N1, але закликає не знижувати рівень протидії його розповсюдженню.

Загалом, за даними ВООЗ, зафіксовано 900 випадків зараження в 18 країнах на п`яти континентах, і влада має бути напоготові.

Раніше міністр охорони здоров`я Мексики Хосе Анхель Кордова повідомив, що вірус, який забрав життя 22 осіб у Мексиці, минув найвищу стадію в період між 23 і 28 квітня.

"Розвиток епідемії в даний час перейшов у стадію спаду", - сказав він.

Офіційний представник ВООЗ Грегорі Хартл, коментуючи заяву мексиканського міністра, сказав, що поточний ”період активності” (вірусу) міг пройти.

”Ми не можемо ослабити пильність. Є висока вірогідність того, що вірус повернеться, особливо в холодний сезон”, - додав він.

На даний момент передача інфекції від людини до людини підтвердилася в 6 країнах.
У Мексиці від вірусу ймовірно померли більш як 100 осіб, хоча офіційно лікарі потвердили смерть від інфекції в 22 випадках.

Тим часом, США заявляють про те, що кількість підтверджених випадків зараження в країні виросла із 160 до 244.

Перші випадки захворювань почались одразу після закінчення зимового сезону в північній півкулі, що дає підставу експертам передбачати, що інфекція може повернутися восени.

Експерт ВООЗ з проблем здорового харчування Бен Ембарек заявив, що після того, як у Канаді було знайдено свині, заражені новим вірусом, потрібно бути особливо обережними.

Проте, за його словами, знищення цих тварин не допоможе боротьбі з розповсюдженням вірусу, а свинина й зараз є безпечною для вживання в їжу.

Як повідомлялося, вперше зафіксовано випадок переходу вірусу A/H1N1 від людини до тварин - фермер з канадської провінції Альберта, який нещодавно повернувся з Мексики, заразив стадо свиней вірусом.

Нагадаємо, вірус грипу А/H1N1 офіційно зафіксовано вже у 18 країнах: в Мексиці, США, Новій Зеландії, Канаді, Великобританії, Іспанії, Італії, Німеччині, Ізраїлі, Північній Кореї, Коста-Ріці, Нідерландах, Швейцарії, Австрії, Данії, Китаї (Гонконг) та Франції.

За останніми офіційними даними, загальна кількість людей, що захворіли на небезпечну недугу, складає понад 800 осіб.

Читайте також:

Фермер заразив грипом стадо свиней

Епідемія грипу забрала роботу в мексиканських повій

В США через свинячий грип закрито 300 шкіл

У Єгипті фермери б’ються з поліцією за свиней

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: