ВООЗ не виключає пандемії через коронавірус

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Італії та Ірані фіксують збільшення смертей.

В Італії зростає кількість жертв коронавірусу. Так, за останніми офіційними даними, станом на понеділок, 24 лютого, загалом померло семеро людей, які заразилися цією недугою. Крім того, 229 людей наразі вважаються інфікованими коронавірусом в Італії.

Про це заявив директор Агентства цивільного захисту країни Анджело Борреллі, повідомляє агенція dpa.

За його словами, усі смертельні випадки стосуються літніх людей, більшість з яких мали також інші проблеми зі здоров'ям. Наприклад, жінка, яка померла в неділю, хворіла на рак.

Наразі Італія серед країн Європи найбільше постраждала від спалаху коронавірусу.

Тим часом кількість жертв коронавірусу зросла також в Ірані і, за офіційними даними, становить зараз 12 людей. Як повідомило в понеділок Міністерство охорони здоров'я країни, загалом у шести різних частинах Ірану зафіксовано 61 випадок інфікування коронавірусом, дві людини вже майже одужали.

Раніше цього дня п'ять сусідніх з Іраном країн - Ірак, Кувейт, Бахрейн, Оман та Афганістан - повідомили про свої перші випадки коронавірусу. Усі заражені особи так чи інакше були пов'язані з Іраном, зазначає агенція AP.

На тлі розвитку останньої ситуації Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що нова епідемія коронавірусу "досягла свого піку" в Китаї, але застерегла, що сплеск захворюваності в інших країнах викликає глибоке занепокоєння, тому всі країни повинні готуватися до "потенційної пандемії". З такою заявою виступив у Женеві в понеділок генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

"Цей вірус можна стримати", - наголосив очільник ВООЗ. Він також відзначив зусилля Китаю, який, за його словами, допомагає запобігти ще більшому поширенню вірусу завдяки безпрецедентному блокуванню населених пунктів та запровадженню карантину.

За останніми офіційними даними, кількість інфікованих коронавірусом у світі досягла майже 79 тисяч осіб. У Євросоюзі мають намір зібрати 230 мільйонів євро для боротьби з цією хворобою на глобальному рівні.

Плейлист 99 відео Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Спалах коронавірусу в Європі

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю
Що таке вірус, коронавірус з Уханя інфографіка
ТСН.ua

 

Вибір редакції