ВООЗ офіційно заявила про нову хвилю коронавірусу в Європі і попередила про важкі часи

Дата публікації
Перегляди
3462
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
ВООЗ офіційно заявила про нову хвилю коронавірусу в Європі і попередила про важкі часи

Фото: Pexels

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) заявили про нову хвилю коронавірусу в Європі, спричинену новими варіантами штаму "Омікрон".

В організації прогнозують складну осінь і зиму на тлі коронавірусу. Тому у ВООЗ звернулися до урядів країн Європи та закликали терміново вжити усіх заходів, щоб уникнути смертей і серйозних збоїв у системах охорони здоров’я.

Про це йдеться в заяві голови Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Ганса Клюге, опублікованій на сайті ВООЗ.

"У цей час минулого року ЄБР ВООЗ говорило про нову хвилю COVID-19, яка охопила весь регіон і була викликана варіантом "Дельта" на тлі скасування обмежень та посилення соціальних контактів. Тепер цілком зрозуміло, що ми - в ситуації, аналогічній минулому літу", - сказано у тексті заяви.

За його словами, нова хвиля COVID-19 спричинена двома варіантами штаму "Омікрон": BA.2 і BA.5. Водночас кожна домінувальна лінія демонструє явні переваги передавання у порівнянні з вірусами, які циркулювали раніше.

"За останні 6 тижнів у європейському регіоні спостерігалося потроєння нових випадків COVID-19. Минулого тижня було зареєстровано майже 3 мільйони нових випадків, що становить майже половину всіх нових випадків у світі. Хоча рівень госпіталізації через COVID-19 подвоївся за той самий період, кількість госпіталізацій до відділень інтенсивної терапії поки що залишається відносно низькою. Однак, оскільки рівень зараження в старших групах продовжує зростати, в Європі все ще спостерігається близько 3000 людей, які помирають від COVID-19 щотижня", - зауважив Ганс Клюге. 

У ВООЗ закликають повернутися до носіння масок у громадських місцях та збільшити охоплення вакциною серед населення.

Нагадаємо, раніше розповідали, чим загрожує штам коронавірусу BA.5, який належить до сімейства "Омікрон" та який викликав нові спалахи захворюваності по всьому світу.

В Україні виготовлятимуть препарати від коронавірусу

В Україні виготовлятимуть препарати від коронавірусу

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація