ВООЗ надала свинячому грипу п'ятий рівень небезпеки

Загрозі розповсюдження свинячого грипу привласнено п'ятий рівень (з шести можливих). Пандемія загрожує всьому людству. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Всесвітня організація охорони здоров'я привласнила розповсюдженню свинячого грипу п'ятий з шести можливих рівнів небезпеки. Це означає, що світ впритул наблизився до глобальної епідемії вірусу.

П'ята фаза пандемії характеризується зареєстрованою передачею вірусу від людини до людини мінімум у двох країнах одного регіону. На екстреному засіданні ВООЗ в Женеві, яке закінчилося пізно вночі, керівник організації Маргарет Чен заявила, що виникнення пандемії, тобто глобальній епідемії, "неминуче".

"До пандемій грипу слід ставитися серйозно з огляду на його здатність швидко розповсюджуватися всіма країнами світу. Головне питання в тому, наскільки важкою виявиться ця пандемія, особливо на початку", - зазначила вона.

Утім, на думку Маргарет Чен, сьогодні світ "готовий до пандемії грипу краще, ніж будь-коли в історії".

Медики закликали всі країни активізувати зусилля щодо захисту від вірусу. І закликають вже найближчим часом розробити вакцину.

Рішення підвищити рівень загрози пандемії було ухвалене після того, як в США зареєстрували перший летальний результат, викликаний свинячим грипом. Жертвою вірусу стала дворічна дитина.

Це був перший смертельний випадок за межами Мексики. В цій країні від свинячого грипу загинуло, за останніми даними, 176 людей.

Станом на 30 квітня в Мексиці більше двох тисяч заражених на свинячий грип. У США зареєстровано 64 випадки свинячого грипу. В інших країнах світу, за даними ВООЗ, підтверджені 79 випадків хвороби.

У Канаді підтверджені шість випадків зараження свинячим грипом, у Великій Британії - два, а в Іспанії - один. Туристи, що повернулися з Мексики, госпіталізовані з підозрою на свинячий грип в Ізраїлі, Бразилії, Гватемалі, Перу, Австралії та Новій Зеландії.

Україна, як й інші держави, вжила заходів для запобігання потрапляння хвороби в країну. В міжнародному аеропорту "Борисполі" розпочалася санітарна обробку літаків, а також дезінфекція пасажирів, які прибувають до Києва з країн Північної Америки.

Крім того, Україна заборонила ввезення живих свиней і свинини зі США, Мексики, Нової Зеландії і Канади.

Фахівці ВООЗ попереджають, що симптоми захворювання свинячим грипом схожі з симптомами звичайного грипу: температура, кашель, м'язовий біль, ломота в суглобах, озноб і занепад сил.

Всіх, хто виявив в своєму організмі подібні симптоми, закликають викликати лікаря додому, але у жодному випадку не виходити на вулицю, щоб мінімізувати ризик розповсюдження захворювання.

Тим, хто почуває себе добре, але нещодавно прибув з Мексики або сусідніх з нею країн, настійно рекомендується негайно пройти профілактичний огляд.

Читайте також:

Як вберегтися від свинячого грипу

Від пандемії свинячого грипу в світі загинуть 7 мільйонів людей

В Інтернеті з'явилася гра, в якій треба вбивати хворих на грип свиней

Першим на свинячий грип захворів 4-річний хлопчик

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: