ВООЗ: пасивне куріння вбиває щорічно 600 тисяч людей

Дослідження показало, що пасивне куріння найбільшу небезпеку становить для дітей, чиї батьки при них курять.

Пасивне куріння вбиває щорічно 600 тисяч людей, з яких близько третини - діти, чиї батьки при них курять.

До такого висновку прийшли експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

У ВООЗ стверджують: 40% дітей, 33% чоловіків і 35% жінок, що не курять, по усьому світу в 2004р. стали жертвами пасивного паління. При цьому з них 379 тис. померли від серцево-судинних захворювань, 165 тис. - від респіраторних, 36,9 тис. - від астми й ще 21,4 тис. від раку легенів.

Проведене в 192 країнах дослідження показало, що пасивне куріння найбільшу небезпеку становить саме для дітей, у рази підвищуючи ризики виникнення пневмонії, астми або синдрому раптової дитячої смерті (раптова смерть від зупинки подиху зовні здорової дитини, при якій розтин не дозволяє встановити причину летального результату), передає Бі-бі-сі.

Так, на думку експертів ВООЗ, пасивне куріння викликає серцево-судинні й респіраторні захворювання, а також рак легенів.

Із 165 тис. дітей, що вмирають від респіраторних захворювань, викликаних палінням, більшість припадає на країни Південно-східної Азії й Африки.

Згідно з дослідженням, найбільше пасивних курців у Європі й Азії, а найменше - у країнах Америки, східного Середземномор'я й Африки.

Крім того, дослідження показало, що пасивне паління впливає на жінок, убиваючи по 281, тис. з них щорічно. Експерти ВООЗ пов'язують це з тим фактом, що жінки частіше стають пасивними курцями, ніж чоловіки.

Читайте також:

У Польщі заборонили куріння в громадських місцях

Сигарети збільшують ризик виникнення старечого недоумства

Українські діти найбільше в світі п’ють і курять

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: