ВООЗ попереджає про збільшення загрози поширення вірусу Зіка в Європі навесні

Поки що комар, який переносить вірус, неактивний через погодні умови.

Глава європейського відділення Всесвітньої організації охорони здоров'я Сюзанна Жакаб попереджає про збільшення небезпеки поширення вірусу Зіка в Європі з настанням весни та літа.

Про це йдеться в повідомленні ВООЗ.

"Кожна європейська країна, в якій є різновид комарів Aedes, може бути в небезпеці через поширення вірусного захворювання Зіка", - йдеться у повідомленні.

Мандрівники, інфіковані цим вірусом, потрапили до Європи, але захворювання не було передано далі, оскільки комар ще неактивний у цей період. З настанням весни і літа ризик того, що вірус Зіка поширюватиметься, збільшується. 

ВООЗ не рекомендує поїздки або торгівлю в країнах, пов'язаних з вірусним захворюванням. Люди, які все ж подорожують в зонах високого ризику захворювання, повинні захистити себе від укусів комарів за допомогою репелентів, світлого одягу з довгими рукавами і штанинами, жити в приміщеннях, оснащених екранами для запобігання потраплянню комарів. Оскільки комарі Aedes кусають протягом дня, ці заходи повинні бути застосовані протягом 24 годин на добу.

 

В організації наголошують, що зараження вірусом найчастіше проходить безсимптомно. Небезпечним вірус є для жінок, які планують завести дитину, оскільки захворювання може викликати мікроцефалію у деяких новонароджених. У Бразилії з цим діагнозом вже народилися кілька тисяч дітей.

Багато країн Латинської Америки радять своїм громадянам відкласти народження дітей, поки вчені не розберуться з механізмом захворювання.

25 січня Всесвітня організація охорони здоров'я попередила, що вірус Зіка пошириться на всі країни Північної і Південної Америки, за винятком Канади і Чилі.

Потрапивши у 2015 році з Африки і Азії до Південної Америки, він дуже швидко поширився по материку. Зараження відбувається через укуси комарів.

Вакцини для профілактики або лікування вірусу не існує. Сама хвороба викликає невелике підвищення температури і висип.

27 січня у США повідомили, що вірус був зафіксований у дорослого жителя Вірджинії, який виїжджав за межі країни, а також у жителя штату Арканзас.

Загалом спалахи захворювання були зареєстровані в Азії, Африці, Південній і Північній Америці, Тихоокеанському регіоні. У Європі помічені випадки, зокрема, в Швейцарії, Італії, Данії. Швеції, Німеччині.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: