ВООЗ: радіоактивна їжа поширилася по Японії

У Всесвітній організації охорони здоров'я вважають, що ситуація із радіаційним зараженням харчів в Японії є набагато гіршою, ніж вважалося раніше.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), ситуація з радіаційним зараженням продуктів після вибуху реактора на АЕС "Фукусіма-1" в Японії є набагато гіршою, ніж передбачалося спочатку.

"Зараз стає очевидно, що ситуація набагато важча, ніж передбачалося в перші дні після надзвичайної події, коли ми вважали, що проблема може бути обмежена 20-30-кілометровою територією навколо АЕС", - сказав представник ВООЗ в Західно-Тихоокеанському регіоні Пітер Кордінглі.

За його словами, є дані, що заражені продукти вже потрапили в інші регіони країни. Кілька днів тому надійшли повідомлення про те, що з продажу вилучається радіоактивний шпинат з провінції Фукусіма.

Нагадаємо, деякий вміст радіоактивних ізотопів йоду і цезію було виявлено в овочах, зокрема, в шпинаті, а також у молоці з ферми, яка розташована в 30 км від атомної станції. Ці ж речовини виявлені у водопровідній воді низки префектур, зокрема і в Токіо.

Фахівці запевнили, що в будь-якому випадку це не представляє небезпеки для здоров'я. Водночас влада порадила населенню не пити водопровідну воду.

Тим часом ситуація на АЕС "Фукусіма-1" продовжує залишатися напруженою. Спочатку повідомлялося, що її вдалося стабілізувати, і чотири з шести реакторів уже підключили до енергопостачання, однак, за останньою інформацією, над третім енергоблоком з'явився стовп диму і весь персонал було евакуйовано.

Читайте також:

З "Фукусіми" евакуювали персонал: над АЕС піднявся сірий дим

У Токіо пройде радіоактивний дощ

Наслідки вибуху на АЕС в Японії: радіацію виявлено вже у воді

Рівень радіації у Києві удвічі вищий, ніж у Токіо

ВідеоМАГАТЕ виявило радіоактивні ізотопи у японських продуктах харчування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: