ВООЗ: Від алкоголю у світі помирають більше людей, ніж від СНІДу і воєн

У ВООЗ заявили, від зловживання спиртним гинуть більше людей, ніж від СНІДу, туберкульозу і воєн.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), з причин, які пов'язані із вживанням алкоголю, у світі щороку помирають близько 2,5 млн осіб.

В організації наголошують, від зловживання спиртним гинуть більше людей, ніж від СНІДу, туберкульозу і воєн.

Найвищий рівень смертності в результаті вживання алкоголю зафіксований в Росії і країнах СНД. Там із цим пов'язана кожна п'ята смерть, Як йдеться в доповіді ВООЗ, вживання спиртного призводить до 60 типів різних захворювань і травм.

Серед найбільш поширених - цироз печінки, отруєння, епілепсія, численні види раку, а також дорожньо-транспортні пригоди з вини п'яних водіїв.

Величезної шкоди завдають спиртні напої, вироблені нелегально, кустарним чином, оскільки часто вони можуть бути отруйними, і на них не поширюється державний контроль. Тим часом, саме такі напої становлять до третини світового споживання спиртного, відзначають автори першої з 2004 року доповіді ВООЗ з алкоголю.

Помірне споживання алкоголю може давати позитивний ефект, зміцнюючи серцево-судинну систему і запобігаючи інсультам, проте всі плюси зводяться нанівець, коли споживання стає надмірним, наголошується в доповіді.

Раніше, у січні ВООЗ провела масштабне дослідження серед жителів Європи і встановила, що куріння – основна причина того, що європейські чоловіки помирають частіше за жінок.

Читайте також:

В українських школах започаткують уроки тверезості

Вчені дізналися, як алкоголь шкодить мозку

МВС хоче відбирати права у п'яних водіїв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: