ВООЗ відхрестилася від звинувачень у фальсифікації пандемії свинячого грипу

На публічних слуханнях ПАРЄ з приводу пандемії грипу A/H1N1 в світі ВООЗ виступила на свій захист. На думку організації, пандемія у світі ще не завершилася.

Спеціальний радник з питань пандемічного грипу генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), доктор Кейї Фукуда відзначає, що пандемія грипу A/H1N1 у світі ще не завершилася.

Про це він заявив у Страсбурзі під час публічних слухань, організованих Соціальним комітетом Парламентської Асамблеї Ради Європи.

“Пандемія ще не завершена, близько 14 тис. смертей підтверджені лабораторно”, - сказав представник ВООЗ.

Він також відкинув усі звинувачення на адресу організації щодо фальсифікацій та можливого конфлікту інтересів у радників ВООЗ.

За його словами, рекомендації щодо оголошення пандемії були схвалені спеціальним комітетом радників, до якого входили представники 8-ми країн світу, серед яких Австралія, Канада, Чилі, США.

Представник групи Європейських виробників вакцин, що об’єднує найбільших виробників вакцин в Європі і створена в складі Європейської федерації фармацевтичної промисловості та асоціацій, доктор Люк Хессель також відкинув звинувачення в тому, що виробники вакцин впливали на рішення ВООЗ про оголошення пандемії грипу з метою отримання надприбутків.

“Поки зарано спекулювати на темі окупності... Фармацевтична промисловість зробила значні інвестиції, і ці інвестиції були зроблені на власний ризик”, - сказав Хессель.

Директор Центру співробітництва з ВООЗ в області епідеміології Мюнстерського університету доктор Ульріх Кайль зазначив, що вірус A/H1N1, або його окремі частини, був відомий вже давно.

“Те, що вірус такої форми давно відомий свідчить, щонайменше факт відсутності захворювань на цей грип у людей в Європі старше 60 років”, - сказав він.

При цьому Кайль звернув увагу на той факт, що на сьогодні найбільшими причинами смертності в світі є серцево-судинні захворювання, рак, дорожньо-транспортні пригоди та СНІД.

В ході слухань депутати-члени Комітету звернули увагу на те, що оголошена пандемія грипу викликала паніку у населення всієї Земної кулі, а також на той факт, що в 2009 році ВООЗ змінила визначення пандемії.

Представник ВООЗ Фукуда зазначив у відповідь на це, що ВООЗ змінила не саме значення терміну “пандемія”, а механізми визначення пандемії, які, за його словами, дають можливість професіоналам краще оцінити те, що відбувається.

Член Парламентської Асамблеї Ради Європи Вольфганг Водарг, ініціатор проведення слухань з питання “фальшивої” пандемії грипу в ПАРЄ, залишився незадоволеним поясненнями представників ВООЗ та фармацевтичної промисловості.

“З того, що я почув від представника ВООЗ, я став ще більше побоюватися і тривожитися. Не було сказано, що пандемія завершилася, не було пояснено, чому саме ВООЗ в 2009 році вирішила змінити визначення пандемії”, - сказав депутат.

Він також наголосив, що на сьогодні багато фармацевтичних компаній дають гроші державним науковим інститутам для проведення досліджень, що у підсумку може впливати на схвалення рішень органами державної влади.

Нагадаємо, 25 січня ПАРЄ відмовилася провести дебати за терміновою процедурою щодо “фальшивої “ пандемії грипу A/H1N1, вирішивши, що необхідно підготувати звичайну доповідь з цього питання для його кращого вивчення.

Слухання в Раді Європи ініціював відомий епідеміолог Водарг.

Читайте також:

Українців щепитимуть проти свинячого грипу російською вакциною

Кількість жертв грипу в Україні перевищила тисячу людей

Рада Європи назвала свинячий грип аферою століття

Україна - потенційний покупець невикористаної Францією вакцини від грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: