ВООЗ вважає, що ризик зараження вірусом Зіка на Олімпіаді в Ріо невисокий

Раніше ВООЗ визнала вірус глобальною загрозою, вакцини від якої досі немає.

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що ризик поширення вірусу Зіка в ході майбутніх Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро вкрай низький.

А тому, як підкреслюють фахівці ВООЗ, немає необхідності скасовувати або переносити Ігри, які повинні відбутися в серпні.

Бразилія є одним з епіцентрів поширення вірусу Зіка.

Раніше ВООЗ визнала вірус глобальною загрозою, вакцини від якої досі немає. Медики вважають, що вагітним жінкам все ж краще не їхати в Ріо-де-Жанейро, а знаходячись там, намагатися уникати укусів москітів, які є рознощиками хвороби.

У той же час експерти ВООЗ підкреслюють, що в серпні активність москітів в Бразилії не дуже висока.

Вірус Зіка цього літа може поширитися на Європу, хоча ймовірність серйозного спалаху захворювання невисока, заявила Всесвітня організація охорони здоров'я.

За даними ВООЗ, найбільш схильні до поширення вірусу узбережжя Чорного моря в Росії і Грузії, а також острів Мадейра. Країни, де рівень небезпеки спалаху оцінюється як помірний, - Франція, Іспанія, Італія і Греція.

У Великобританії ризик поширення вірусу малий. ВООЗ закликає владу країн знищити місця розмноження москітів та інформувати населення, особливо вагітних жінок - про негативні наслідки захворювання.

Спочатку вважалося, що приводить до важких уроджених дефектів вірус Зіка передається через укуси однієї з різновидів москіта - Aedes aegypti, або комара жовтолихоманного. Однак пізніше з'ясувалося, що процес передачі захворювання більш складний. Вірус Зіка небезпечний для майбутніх матерів тим, що пов'язаний із серйозними вродженими вадами розвитку, у тому числі мікроцефалією у новонароджених дітей.

Вірус Зіку в Європі

Нагадаємо, що в минулому році вірус Зіка охопив країни Латинської Америки, а потім поширився і в США і Європу. Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я назвала вірус Зіка загрозою світового масштабу. За даними ВООЗ, створення вакцини від захворювання знадобиться півтора року.

Пізніше стало відомо, що більше 2 млрд людей проживають в регіонах світу, де існує небезпека поширення вірусу Зіка, йдеться в дослідженні.

ВідеоВірус Зіка може спричиняти неврологічний розлад

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: