ВООЗ забезпечить бідні країни безкоштовною вакциною від свинячого грипу

Таке рішення була прийнято, щоб глобальна кампанія по боротьбі з вірусом була ефективною.

Близько 100 країн, що розвиваються почнуть отримувати безкоштовну вакцину від свинячого грипу в листопаді.

Про це повідомили представники Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Фармакологічні компанії погодилися безоплатно надати більше 100 мільйонів ампул з вакциною проти вірусу A/H1N1. Крім того, декілька економічно розвинених країн світу також пообіцяла виділити для них 10% від закуплених ними препаратів.

ВООЗ давно вже вказувала на необхідність забезпечити країни, що розвиваються деякою кількістю вакцини, щоб глобальна кампанія по боротьбі з вірусом була ефективною.

У понеділок глава підрозділу ВООЗ із дослідження вакцин Марі-Поль Кіні розповіла журналістам у Женеві, що близько 100 країн з бідним і середньозабезпеченим населенням отримають препарати безкоштовно.

"Ми намагаємося забезпечити перші поставки вже в листопаді, - сказала вона. - Ми хочемо почати з країн північної півкулі, оскільки там наближається зима".

За словами Марі-Поль Кіні, у країнах, які отримають цю вакцину, одними з перших щеплення повинні бути зроблені медпрацівникам.

Як зазначила представниця ВООЗ, судячи з наявної інформації, однієї ампули повинно бути достатньо для надійного захисту від хвороби.

Фармакологічні компанії Sanofi-Aventis і GlaxoSmithKline виділять близько 150 млн ампул з вакциною, і, крім того, третя компанія - Medimmune теж погодилася безкоштовно надати деяку кількість препарату.

Вважають, що Сполучені Штати - одна з дев'яти або 10 багатих країн, які обіцяли пожертвувати частину своїх запасів вакцини країнам, що розвиваються. Однак представники ВООЗ вказують, що цього недостатньо.

У США та ОАЕ вже почалася масова вакцинація населення від свинячого грипу.

Всього ж у світі зареєстровано 326 тис. випадків свинячого грипу, хвороба забрала майже 4,5 тис. життів.

Читайте також:

США почали масовий випуск вакцини від свинячого грипу

Україну накриє три епідемії грипу

Бразилія стала лідером за смертністю від свинячого грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: