ВООЗ закликає зупинити йодову паніку, викликану вибухами на японській АЕС

ВООЗ закликала не займатися самолікуванням та припинити скуповувати йод, перш за все проконсультуватися з лікарем.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) закликала не приймати самостійно препарати йоду у зв'язку з аваріями на японській атомній електростанції "Фукусіма-1".

Приводом для такого заклику став підвищений попит на таблетки йодиду калію та інші препарати йоду, через що запаси цих ліків на складах тихоокеанських і деяких інших країн практично вичерпалися.

Як повідомляють в ВООЗ, препарати йоду застосовуються при викидах радіоактивних ізотопів цього елемента - звичайний йод насичує щитовидну залозу, після чого вона не накопичує канцерогенні радіоактивні ізотопи. Для захисту від інших джерел випромінювання йод не врятує.

Незважаючи на повідомлення про те, що небезпечні рівні радіоактивних викидів реєструються лише в радіусі кількох десятків кілометрів навколо АЕС, в багатьох країнах на препарати йоду виник ажіотажний попит.

Як повідомили найбільші американські постачальники цих ліків NukePills.com і Anbex, їх склади вже спустошені, при цьому замовлення продовжують надходити постійно. На тихоокеанському узбережжі США йодні таблетки розкуплені в усіх магазинах. На онлайн-аукціоні eBay ціна упаковки з 14 таблетками йодиду калію майже 540 доларів.

В азійських країнах почався масовий обмін смс-повідомленнями й електронними листами з порадами приймати будь-які препарати йоду, в тому числі спиртовий розчин для зовнішнього застосування (його пропонують як наносити на шкіру, так і вживати перорально).

За словами малайзійського фармацевта з Куал-Лумпуру Пола Хо (Paul Ho), великі інформаційні компанії регіону розіслали жителям Малайзії, Китаю і Філіппін смс з рекомендаціями конопатити щілини приміщень і обробляти шию в районі щитовидної залози розчином йоду. Через це всі запаси антисептичного розчину були розкуплені.

Враховуючи очевидну безглуздість подібного ажіотажу, ВООЗ закликала людей припинити вживання йоду.

Організація заявила "Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати йодні таблетки. Не займайтеся самолікуванням!" і окремо попросила не пити розчин йоду для зовнішнього застосування.

У супутньому бюлетені ВООЗ нагадала, що препарати йоду мають ряд протипоказань, при цьому захищаючи лише від ураження радіоактивним йодом, але не іншими елементами.

Нагадаємо, одразу після вибуху на другому енергоблоці АЕС "Фукусіма" з'явилася інформація, що була пошкоджена оболонка реактора, в результаті чого міг відбутися великий викид радіоактивних речовин. Оператор електростанції визнав, що рівень радіації біля пошкодженого реактора перевищує річну норму в 400 разів. За інформацією МАГАТЕ, рівень досяг 400 мілізіверт на годину, що є небезпечним для здоров'я людей.

Рівень радіаційного фону в районі станції і на території префектур Фукусіма і Ібаракі значно підвищився, влада почала евакуацію людей із зони радіусом 20 кілометрів. Наразі всі жителі покинули небезпечний район. У 30-кілометровій, потенційно небезпечній зоні, поки залишаються 140 тис. жителів.

У столиці Японії Токіо 15 березня було зафіксовано наявність в атмосфері радіоактивного йоду і цезію в безпечних для здоров'я населення концентраціях. 

Водночас, ООН заявила, що радіація більше не загрожує Японії, оскільки вітер розсіяв радіоактивні речовини, які з'явилися в повітрі після вибухів на "Фукусіма-1", над Тихим океаном.

Слідкуйте за новинами про наслідки потужного землетрусу і цунамі в Японії тут.

Читайте також:

Черговий удар стихії в Японії: новий землетрус та виверження вулкану

У басейні для відпрацьованого палива на АЕС "Фукусіма" закипіла вода

Через вибух на японській АЕС евакуйовано 185 тисяч людей

ВідеоУ басейні для відпрацьованого палива на АЕС "Фукусіма" закипіла вода

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: