ВООЗ заявила, що COVID-штам з Індії дістався до 80 країн і продовжує мутувати

ВООЗ заявила, що COVID-штам з Індії дістався до 80 країн і продовжує мутувати

Фото: Associated Press

Окрім того, ВООЗ відстежує повідомлення про варіант "Delta plus".

Вперше виявлений в Індії штам COVID-19 "Delta" поширюється вже у 80 країнах і продовжує мутувати. 

Про це у середу, 16 червня, заявили у Всесвітній організації охорони здоров'я, пише CNBC.

Окрім того, ВООЗ відстежує повідомлення про варіант "Delta plus". "Я думаю, це означає, що була виявлена ​​додаткова мутація", - вказала очільниця підрозділу ВООЗ з нових хвороб Марія Ван Керхове.

За її словами, в деяких випадках "Delta" дослідники спостерігали "на одну мутацію менше або одну делецію замість додаткової". "Тож ми стежимо за ними всіма", - додала вона.

Експерти в галузі охорони здоров'я стверджують, що штам з Індії передається швидше, ніж інші. Деякі звіти, зауважують у ВООЗ, показали, що він також викликає більш серйозні симптоми, але для підтвердження цих висновків необхідні додаткові дослідження.

Як повідомлялося, спалахи "Delta" підтверджені вже в Китаї, США, Африці, Скандинавії та країнах Тихоокеанського регіону. Згідно з дослідженнями вчених, новий штам передається швидше за попередників, а також важче переноситься.

У США, за словами колишнього комісара Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів Скотта Готліба, випадки "Delta" подвоюються приблизно кожні два тижні і підтверджуються у 10% всіх нових хворих. Тим часом у Великій Британії із цим варіантом пов'язують понад 90% нових заражень.

Раніше директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге попередив, що Європі загрожує заразніший індійський штам коронавірусу, відомий як "Delta". Він може заражати навіть тих людей, які мають імунітет.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація