ВООЗ збере екстрене засідання через стрімкий розвиток вірусу Зіка

За словами генерального директора організації, очікується ще 3-4 мільйони випадків цієї лихоманки.

Всесвітня організація охорони здоров'я збере екстрене засідання з приводу віруса Зіка, який "стрімко розвивається". Як повідомляє Reuters, воно має відбутися 1 лютого.

Про це під час засідання керівництва ВООЗ заявила її генеральний директор Маргарет Чан. За її словами, очікується ще 3-4 мільйони спалахів лихоманки Зіка. Поки що зв'язок між вірусом Зіка й народженням дітей з вадами науково не підтверджений, але найближчим часом планують оприлюднити це дослідження.

"Вірус Зіка розповсюдиться скрізь, де є комарі. Ми маємо зрозуміти це. І ми не маємо чекати до тих пір, поки він не розповсюдиться", - заявив у ході засідання лікар Маркос Еспіналь, член Панамериканської організації охорони здоров'я.

Нагадаємо, що 25 січня Всесвітня організація охорони здоров'я попередила, що вірус Зіка пошириться на всі країни Північної і Південної Америки, за винятком Канади і Чилі.

Потрапивши у 2015 році з Африки і Азії до Південної Америки, він дуже швидко поширився по материку. Зараження відбувається через укуси комарів. Поки що неясно, чи патоген передається від людини до людини статевим шляхом.

У ВООЗ зазначили, що вірус викликав пошкодження головного мозку у тисяч немовлят в Бразилії. Вакцини для профілактики або лікування вірусу не існує. Сама хвороба викликає невелике підвищення температури і висип.

27 січня у США повідомили, що вірус був зафіксований у дорослого жителя Вірджинії, який виїжджав за межі країни, а також у жителя штату Арканзас.

Загалом спалахи захворювання були зареєстровані в Азії, Африці, Південній і Північній Америці, Тихоокеанському регіоні. У Європі поки що помічені поодинокі випадки. Зокрема, два випадки хвороби, спричиненої вірусом Зіка, були підтверджені в Швейцарії, ще чотири - в Італії.

Раніше він був зафіксований у туриста, який побував у Латинській Америці і прибув в Данію. 27 січня було оголошено про перше виявлене зараження жителя Швеції.

вирус Зика

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: