ВООЗ збирається оголосити пандемію грипу A/H1N1

Новий вірус грипу почав масштабно поширюватися в Австралії. ВООЗ готується оголосити шостий, найвищий рівень небезпеки.

Всесвітня організація охорони здоров'я готується оголосити про найвищий, шостий рівень загрози пандемії грипу вірусу A/H1N1 (так званого "свинячого грипу").

До 9 червня у ВООЗ надійшли дані про понад 26,5 тисяч випадків інфікування на новий грип. 140 з них виявилися смертельними.

Наразі оголошений п'ятий рівень загрози пандемії. Шостий - максимальний - вводиться в тому випадку, якщо епідемія розповсюджується за межі одного регіону і набуває масового поширення в ще одному регіоні

ВООЗ вже займається підготовкою держав до переходу на шостий рівень. Якщо організація ухвалить таке рішення, це буде перша настільки масштабна епідемія XXI століття і перша пандемія за 40 років.

"Перехід до шостої фази не обов'язково означає, що тяжкість цього захворювання погіршується. ВООЗ хотіла б уникнути таких несприятливих наслідків оголошення глобальній пандемії як торгові ембарго, заборона на поїздки, закриття кордонів, введення обмежень на поїздки, забій свиней", - заявила помічник генерального секретаря ВООЗ з питань безпеки і навколишнього середовища Кейджі Фукуда.

Вона виразила побоювання, що в результаті паніки багато медичних установ можуть виявитися переповненими.

Новий вірус не зазнав жодних серйозних змін. Він як і раніше залишається чутливим до існуючих на сьогоднішній день двох антивірусних препаратів. Найшвидшими темпами вірус A/H1N1 поширюється в молодшій віковій групі. З Канади надходили повідомлення про серйозні випадки захворювання в общинах корінних народів.

В Австралії грипом A/H1N1 заразилися більше 1200 людей, за тиждень кількість хворих зросла в чотири рази. Це найбільший показник за межами Північної Америки. Всього місяць тому в Австралії була зареєстрована невелика кількість випадків зараження – лише 19.

Читайте також:

В Україні підтверджений перший випадок "свинячого грипу"

Мутація вірусу нового грипу робить його небезпечнішим за СНІД

Канадські вчені розшифрували геном вірусу свинячого грипу

"Свинячий грип" завдає більше шкоди економіці, ніж здоров’ю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: