Воронін офіційно заявив про відхід з поста президента Молдови

Володимир Воронін заявив, що ні етичні, ні політичні підстави не дозволяють йому бути в.о. президента Молдови, коли країна в такій складній ситуації.

Сьогодні, 2 вересня, в.о. президента Молдови Володимир Воронін офіційно оголосив про намір скласти з себе президентські повноваження і працювати в парламенті рядовим депутатом.

"Я, як голова партії комуністів, не збираюся в цей критичний для Батьківщини і для нашої партії година залишатися в досить сумнівному і двозначному положенні виконуючого обов'язки президента", - заявив Воронін.

Він відзначив, що не може прийняти тієї дороги, по якій рухається Молдова після недавніх парламентських виборів.
"У мене немає ні етичних, ні політичних підстав для того, щоб просто формально виконувати цю високу державну функцію.

Я рішуче не приймаю тієї дороги, по якій хочуть повести країну. А тому я переходжу до парламенту, як рядовий депутат для того, щоби бути разом з партією, разом з фракцією", - підкреслив Воронін.

Нагадаємо, згідно Конституції Молдови, якщо посада президента стає вакантною, то обов'язки глави держави виконує спікер парламенту або прем'єр-міністр (у такій послідовності). Головою парламенту після нових виборів був затверджений лідер Ліберальної партії Міхай Гімпу.

Як відомо, Володимир Воронін, лідер Партії комуністів республіки Молдови, відпрацював покладені йому за конституцією два президентські терміни. З травня він став виконуючим обов'язки глави держави, адже колишній склад парламенту так і не зміг вибрати нового президента.

Після двох невдалих спроб законодавчий орган країни був розпущений, а на недавніх дострокових виборах комуністи втратили більшість. У парламенті була створена коаліція Альянс за європейську інтеграцію, членами якої є недавні опозиціонери.

Читайте також:

Володимир Воронін залишає посаду президента Молдови

Лідер комуністів Молдови Воронін – політичному опоненту: "Пішов на хрін!"

Парламентська коаліція Молдови обрала спікера

Молдавська опозиція оголосила коаліцію в парламенті. Комуністи відмовились від співпраці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: