Воронін пообіцяв захистити молдован від державного перевороту

Президент Молдови заявив, що метою путчистів є знищення молдавської держави й ліквідація демократії.

Президент Молдови Володимир Воронін у вівторок в телевізійному зверненні до громадян країни назвав масові сутички в Кишиневі путчем і пообіцяв рішуче стати на захист молдавської держави від погромників.

"З сьогоднішнього ранку, - підкреслив він, - Влад Філат, Міхай Гімпу, Серафім Урекян (лідери опозиційних партій - ред.) - фактично очолили штаб, який приступив до реалізації антиконституційного перевороту в Республіці Молдова. Все, що було зроблено ними протягом останньої доби - захоплення будівлі адміністрації президента, штурм парламенту, наруга над молдавським прапором не може кваліфікуватися інакше, ніж путч".

"Політичні інструменти в обстановці путчу неприйнятні, влада в Молдові стає на рішучий захист країни від погромників, на захист демократичного вибору нашого народу", - заявив Воронін.

Він зауважив, що 7 квітня, в день Благовіщення, планував зробити абсолютно інше звернення до народу.

"Але за останню добу, - продовжив президент, - ситуація в столиці Молдови кардинально змінилася. Після оголошення попередніх результатів виборів до парламенту, після визнання підсумків цих виборів з боку ОБСЄ, Ради Європи, спостерігачів Європарламенту лідери партій, що програли, встали на шлях силового захоплення влади".

На думку президента Молдови, невміння програвати в чесному демократичному змаганні, повна зневага до права, до відкритого волевиявлення народу країни, до європейських стандартів і цінностей штовхнуло лідерів опозиції на шлях тяжкого злочину проти Молдови.

"Організатори цього путчу прикриваються студентами, ліцеїстами і школярами, яких вони вивели на площу в якості живого щита. Цілі путчистів очевидні - це знищення молдавської держави, ліквідація нашої демократії", - наголосив президент.

Воронін заявив, що "влада в Молдові не дозволить нікому надалі нехтувати правом, влада в Молдові не дозволить купці сп'янілих від злості екстремістів втоптати в багнюку нашу демократію".

Зазначимо, акції протесту, організовані опозиціонерами, що програли вибори, тривають в столиці Молдови з 6 квітня.

7 квітня маніфестанти влаштували безлади, підпалили будівлю парламенту країни, будівля адміністрації президента була захоплена та розграбована.

Організатори опозиційних мітингів стверджують, що не мають до погромів ніякого відношення.

Читайте також:

Молдова: опозиція відмовилась від угоди з владою

Молдавські демонстранти підпалили адміністрацію президента

У Молдові натовп захопив резиденцію президента та вивісив там прапор Румунії

Безлади в Кишиневі спровокували бойовики - посольство РФ

ВідеоПогроми в Молдові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: