Воронін залишив посаду президента Молдови

Лідер комуністів, що 8 років обіймав посаду президента країни, вважає, що нова влада не зможе керувати Молдовою та відкине її на декілька років назад.

Президент Молдови Володимир Воронін
Воронін залишив посаду президента Молдови
Володимир Воронін, що займав посаду президента Молдови вісім років, заявив, що поступається новій владі "з важким серцем", не вірячи в її здатність керувати країною.

Воронін після переходу очолюваної ним компартії в опозицію вирішив відмовитися від посади президента і стати депутатом парламенту. До влади в країні приходять його політичні опоненти.

"Я передаю кермо влади країною в руки нових сил з важким серцем... Я не вірю, що політики, які об'єдналися разом лише на емоціях заперечення і суцільного осоромленні власної країни і розділенні посад, здатні запропонувати суспільству позитивну програму", - заявив Воронін в своєму зверненні до країни у зв'язку із складанням повноважень.

"Я не вірю в їх здатність бути єдиною командою, керувати державою, спираючись на ваші корінні інтереси, а не на власні цілі й інтереси. Мені не відомі досліди вдалого правління, які б будувалися на ідеї ліквідації власної країни, на мріях про її знищення", - підкреслив він.
В той же час Воронін підкреслив, що хоче бути оптимістичним.

"По-перше, тому, що половина молдавського суспільства однозначно і категорично висловилася за продовження вибраного нами курсу реформ і перетворень. По-друге, тому, що в нашій країні виключно сам народ приймає остаточне рішення про те, як йому розвиватися, куди рухатися, до яких цілей і до яких висот прагнути", - сказав він.

"Я налаштований оптимістично, тому що Молдова була і повинна залишитися демократичною країною. А це означає, що в нашої країни є майбутнє", - уклав Воронін.
Він підкреслив, що залишає посаду глави держави "в період важкої глобальної економічної кризи".

Воронін повідомив, що залишає наступникам "державу без заборгованостей перед суспільством, із зовнішнім боргом, що у багато разів скоротився, з величезними валютними резервами, з розробленими планами, стратегіями і загальнонаціональними концепціями розвитку в усіх галузях, сферах і по всіх напрямах - від зовнішньої політики до соціальної сфери, від охорони здоров'я до науки".

"Більше року ми вели нерівну боротьбу з кризою і довели, що здатні чинити гідний опір навіть таким випробуванням.... Ми залишаємо нашим наступникам світ і стабільність на Дністрі, упевненість всього суспільства в завтрашньому дні і міжнаціональну згоду. І буде небезпечною помилкою, якщо вони відкинуть цю спадщину останніх восьми років і повернуть на іншу дорогу розвитку країни", - підкреслив Воронін.

Нагадаємо, про рішення Вороніна піти з посади президента та перейти на роботу до парламенту повідомив його однопартієць 2 вересня. Згідно з Конституцією країни, виконуючим обов'язки голови держави стане спікер парламенту Міхай Гімпу.

Той факт, що Воронін залишає посаду президента означає, що комуністи йдуть в жорстку опозицію і не мають наміру йти ні на жодні компроміси з парламентською більшістю, яку сформували Ліберально-демократична, Ліберальна і Демократична партії, а також альянс "Наша Молдова", зазначають експерти.

Нещодавно присутність глави комуністів на засіданні законодавчого органу завершилася скандалом: Воронін послав свого політичного опонента "на хрін". "Пішов на хрін! Ти, що, нам погрожуєш, пацан? Ми з тобою розбиратимемося іншими методами", - викрикнув він з місця.

Читайте також:

Президент Молдови відкликав з уряду 7 міністрів

Молдова може найближчим часом об'єднатися з Румунією

Воронін офіційно заявив про відхід з поста президента Молдови

Лідер комуністів Молдови Воронін – політичному опоненту: "Пішов на хрін!" 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: