Вороніна затвердили спікером молдавського парламенту

Президент Молдови, який відпрацював два терміни, йде з посади і займає крісло спікера парламенту.

Володимир Воронін, який залишає посаду президента Молдови, затверджений пленумом ЦК партії комуністів кандидатом на посаду спікера парламенту.

На посаду першого заступника спікера рекомендований Володимир Цуркан, який до цього займав посаду голови юридичної комісії парламенту минулого скликання, посла Молдови в Росії і міністра внутрішніх справ.

Пленум ЦК партії комуністів запропонував також кандидатуру Марії Постойко на посаду керівника фракції комуністів в парламенті. Раніше представники опозиційних партій, що пройшли до парламенту, заявили, що не претендуватимуть на будь-які керівні посади в законодавчих зборах.

Засідання парламенту Молдови, на якому буде обраний спікер і його заступник, відбудеться 12 травня. Володимир Воронін, який став кандидатом на посаду спікера, вже відпрацював два президентські терміни, тому за конституцією не може бути обраний на третій.

Дата виборів президента доки не призначена. Главу держави також обирає парламент.

Конституційний суд країни 22 квітня підтвердив перемогу комуністів, які набрали 49,48% голосів та отримали 60 депутатських місць з 101. Крім того, до парламенту пройшли Ліберальна партія (13,13% голосів), Ліберально-демократична партія (12,43%) та альянс "Наша Молдова" (9,77%).

Таким чином молдавській Компартії поки не вистачає одного голосу, щоб обрати нового президента.

Нагадаємо, на початку квітня після парламентських виборів в Молдові почалися виступи опозиції, що заявила про фальсифікації результатів волевиявлення.

Незабаром акції опозиціонерів вилилися в масові безлади. Були розгромлені резиденція президента і парламент, постраждали близько 300 людей, у тому числі близько 100 поліцейських.

Читайте також:

Молдавська опозиція відмовилася формувати керівництво парламенту

Уряд Молдови пішов у відставку

Прапором Придністров'я стане російський триколор

Молдова підтримала Росію та відмовилася від навчань НАТО в Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: