Вороніну заборонили балотуватися на пост президента Молдови

Конституційний суд Молдови прийняв рішення, що екс-президент Молдови Володимир Воронін більше не зможе балотуватися на президентський пост.

Екс-президент Молдови і лідер молдавських комуністів Володимир Воронін більше не зможе балотуватися на президентський пост.

Відповідне рішення прийняв у вівторок, 3 серпня, Конституційний суд Молдови.

Згідно з постановою КС, особа, яка виконує повноваження президента два терміни поспіль, не може претендувати на цю посаду на новий термін, якщо після закінчення другого мандата виникла вакансія посади президента Республіки Молдова і тимчасове виконання його обов'язків забезпечили або голова парламенту, або прем'єр-міністр.

Нагадаємо, після парламентських виборів в Молдові, які відбулися 5 квітня 2009 року і перемогу на яких здобула партія комуністів на чолі з президентом Володимиром Вороніним, у Кишиневі почалися масові заворушення. Влада пішла на поступки опозиції і провела перерахунок результатів голосування, однак він суттєво не змінив розстановку сил у парламенті.

Опозиційні фракції двічі зірвали голосування з виборів президента республіки, і парламент був розпущений відповідно до законодавства.

Нинішній склад парламенту Молдови сформовано за підсумками позачергових виборів, що відбулися 29 липня 2009 року. Проте дві спроби нового парламенту обрати президента (10 листопада і 7 грудня 2009) завершилися безрезультатно.

7 липня парламент Молдови затвердив винесення на національний референдум поправки до статті 78 Конституції Молдови про обрання президента шляхом всенародного голосування. Референдум повинен відбутися 5 вересня.

Читайте також:

Молдова нагородила людей, які брали участь в нападі на Придністров'я

Суд викрив молдавського президента у порушенні семи статей конституції

Росія припинила фінансову допомогу Придністров'ю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: