Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тріщина утворилася через глобальне потепління та вирубку лісів, вважають учені. 

У серці Сибірських лісів у Росії знайшли "ворота у пекло" - провалля завдовжки у понад 1,6 кілометра та понад 120 метрів у глибину.

За дослідженнями геологів, щороку величезна вирва збільшується майже на 20 метрів, а з'явилася вона ще 25 років тому.  Утім, за межами якутського селища Батагай, поблизу якого вона розташована, про "ворота до пекла" нічого не знають, пише Motherboard.

Сам кратер охрестили Батагайка і з'явився він через кліматичні зміни. Через масштабну вирубку лісів на початку 90-х у регіоні та танення льодовиків утворилася величезна тріщина.

Доктор Джуліан Мертон, професор геології в Університеті Сассекса, наголосив, що вирва Батагайка збільшуватиметься і надалі, а у Сибіру можуть з'явитися аналогічні велетенські тріщини, якщо клімат і надалі ставатиме все теплішим та вологішим. 

Як повідомлялося раніше, ще одна величезна вирва на півночі Росії була виявлена в минулому році в місті Соликамськ. Вона утворилися в результаті танення вічної мерзлоти, руйнування газогідратів і вивільнення великих обсягів метану. Згідно з останніми дослідженнями, вона збільшилася вдвічі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції