Восени лікарі пророкують схрещення пташиного та свинячого грипу

Експерти називають наслідки мутації двох штамів грипу непередбачуваними.

Не сам грип А/H1N1, а вірогідність виникнення нового штаму в результаті його "схрещування" із сезонним і пташиним робить його небезпечним для людства, вважають російські експерти.

Всесвітня організація охорони здоров'я 11 червня вперше більш ніж за 40 років офіційно оголосила про введення максимального рівня загрози пандемії у зв'язку зі стрімким поширенням по світу грипу A/H1N1.

За словами керівника Управління Росспоживнагляду у Новосибірської області РФ Валерія Міхєєва, ВООЗ оголосила пандемію "на майбутнє".

"Ситуація може таким чином скластися, що, оскільки грип А/H1N1 – це грип, що дуже легко змінює вид, штам цього вірусу може пройти реасортацію ("схрещування") з сезонним грипом. А, не дай Бог, ще з пташиним грипом. Ось чого боїться наша служба. І тоді загроза цього грипу буде набагато вищий. Ось до чого ми готуємося", - сказав Міхєєв.

Він повідомив, що в даний час у Великобританії, країні, що вважається неблагополучною, по новому грипу, рівень захворюваності грипом H1N1 вже перевищив епідеміологічний поріг захворюваності сезонним.

Фахівці побоюються, що грип А/H1N1 може мутувати з пташиним восени під час сезонного перельоту птахів на південь. Що станеться, коли цей вірус і вірус грипу А/H1N1 зустрінуться в організмі однієї людини, ніхто не знає.

Пташиний грип не володіє здатністю швидко поширюватися серед людей. Вірогідне "схрещування" з вірусом H1N1, що легко поширюється, може породити як дійсно небезпечний для людства вірус, так і абсолютно непатогенний.

За станом на 10 серпня, загальна кількість лабораторно підтверджених випадків захворювання людей вірусом А/H1N1 в світі складає 208 тисяч 58 людей. Померли 1688 хворих.

Читайте також:

У США починається масове випробування вакцини проти вірусу A/H1N1

Герой ролика проти свинячого грипу сам заразився на хворобу

Четверо українських туристів захворіли на свинячий грип

Український хлопчик заразився на свинячий грип у Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: