Впав у кому: в ООН вимагають пояснень від КНДР через травми мозку колишнього студента-бранця

Правозахисники переконані, що страждань студента можна було б уникнути.

КНДР має пояснити, чому її колишній бранець Отто Вормбир повернувся додому у комі.

Про це заявив спеціальний доповідач ООН із питань дотримання прав людини в КНДР Ожеа Куінтана, - пише Reuters.

Він також закликав КНДР "пояснити причини та обставини" звільнення Отто Вормбира. "Його випадок служить нагадуванням страхітливих наслідків нестачі доступу до адекватного медичного обслуговування бранців у КНДР", - підсумував експерт.

На його переконання, страждань Отто Вормбира можна було б уникнути, якби "йому не відмовили у базовій допомозі ще під час затримання, зокрема у доступі консула та представленні незалежним захисником".

Нагадаємо, що Вормбира затримали 2 січня 2016 року за спробу вкрасти транспарант з пропагандистським гаслом зі свого готелю в Пхеньяні. Верховний суд Північної Кореї засудив студента з США до 15 років у виправно-трудовій колонії. Після суду він визнав свою провину.

Нагадаємо, Рада безпеки ООН 2 березня одноголосно прийняв резолюцію 2270 (2016), якою вводяться додаткові санкції відносно Північної Кореї. США і Китай, який традиційно вважається союзником КНДР, провели сім тижнів переговорів щодо нових санкцій. Віднині будуть проводитися обов'язкові перевірки вантажів на виході і вході в Північну Корею морським або повітряним шляхом, також вводиться заборона на всі продажу або передачі стрілецької зброї і легких озброєнь в Пхеньян. З ООН також виключили всіх дипломатів з Північної Кореї, які причетні до незаконної діяльності".

Залиште свій коментар