Вперше опубліковано щоденник росіянина, який воював в Чечні

Британське видання опублікувало "Щоденник вбивці", який воював у Чечні і записував свої враження протягом 10 років.

Британське видання опублікувало витяги з особистого щоденника високопоставленого офіцера російського спецназу, який брав участь у другій чеченській війні.

Текст не претендує на роль історичного огляду війни, це історія автора, яка писалася протягом 10 років.

Спецназівець описує випадки, коли у солдат здавали нерви і вони починали кидатися один на одного, влаштовуючи бійки, або знущалися над трупами бойовиків, відрізаючи їм вуха та носи.

На початку проведених записів, мабуть, одного з перших відряджень, автор пише, що шкодував чеченських жінок, чиї чоловіки, сини і брати приєдналися до бойовиків.

З іншими пораненими чеченцями, згідно з щоденником, поводились зовсім інакше. "Їх витягли назовні, роздягли догола і запихали у вантажівку. Деякі йшли самі, інших били і штовхали. Один чеченець, який втратив обидві ступні, видерся сам, крокуючи на куксах. Через кілька кроків він втратив свідомість і впав на землю. Солдати побили його, роздягли догола і кинули у вантажівку. Мені не було шкода полонених. Просто видовище було неприємне ", - пише солдат.

За його зізнанням, місцеве населення дивилося на росіян з ненавистю, а поранені бойовики - з такою ненавистю і презирством, що рука сама мимоволі тягнулася до зброї.

В іншому випадку автор описує запеклий бій, в ході якого спецназівці вибили бойовиків з будинку, де вони засіли. Після бою солдати обнишпорили будівлю і в підвалі виявили кілька найманців, які воювали на боці чеченців.

"Всі вони виявилися росіянами і воювали за гроші, - пише він. - Вони почали кричати, благаючи нас не вбивати їх, тому що у них сім'ї і діти. Ну і що з того? Ми самі теж не опинилися в цій дірі прямо з сирітського притулку. Ми стратили всіх ".

Щоденник також містить різку критику командування, а також політиків, які посилають на смерть інших, а самі залишаються в цілковитій безпеці і безкарності.

"Одного разу мене вразили слова генерала-ідіота: його запитали, чому сім'ям моряків, загиблих на атомному підводному човні "Курськ", виплатили велику компенсацію, а солдати, вбиті в Чечні, досі чекають своєї. "Тому що втрати на "Курську" були непередбаченими, а в Чечні вони прогнозуються ", - сказав він. Значить, ми гарматне м'ясо. У вищих ешелонах армії повно таких муд**ів, як він", - йдеться в тексті.

У записках також розповідається про те, як війна вплинула на особисте життя солдата.

"Я віддав спецназу 14 років життя, втратив багато, багатьох близьких друзів, ради чого? У глибині душі мені залишається біль і відчуття, що зі мною вчинили нечесно", - продовжує він.

А фінальна фраза публікації така: "Я шкодую тільки про одне - що може, якщо б у бою я повів себе інакше, деякі хлопці досі були б живі".

Читайте також:

Теракт у парламенті Чечні стався під час наради "як живе мирна Чечня"

У парламенті Чечні стався теракт: є жертви

Розкол на Кавказі: бойовики обрали нового лідера замість Доку Умарова

Кадиров почав масштабний наступ на бойовиків у горах Чечні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: