Вперше в історії Ірландії спікер парламенту подає у відставку

О'Донахью повинен виправдатися перед депутатами парламенту наступного тижня, тоді ж він представить і свою відставку.

Вперше в історії Ірландії спікер парламенту подає у відставку. Джон О'Донахью змушений зробити це на вимогу провідних опозиційних партій, які звинуватили спікера у нецільовому використанні грошей з держбюджету. О'Донахью повинен виправдатися перед депутатами парламенту наступного тижня, тоді ж він представить і свою відставку.

За даними опозиції, за два роки, з часу свого призначення на пост спікера, О'Донахью витратив 90 тисяч євро на поїздки, при цьому в лондонському аеропорту Heathrow використовував лімузин для переміщення з одного терміналу в інший, а також зупинявся в розкішному готелі в Парижі , сплачуючи за ніч по тисячі євро.

Цей скандал став новим ударом для прем'єр-міністра Ірландії Брайна Коуена, якого вже не раз критикували за недостатньо вміле керівництво країною в період економічної кризи. О'Донахью і Коуен - одпартійці, а їхня партія Фіанна Файл також піддавалася критиці за свої витрати.

Нагадаємо, у квітні цього року прем'єр-міністр Ірландії Брайан Коуен відправив у відставку всіх 20 держміністрів Ірландії - вищих посадових осіб, підзвітних урядовим міністрам, скоротивши потім їх кількість до 15. Дана міра направлена на підвищення ефективності діяльності кабінету і зменшення витрат національної скарбниці у зв'язку з настанням режиму суворої економії державних коштів. Таким чином влада Ірландії має намір заощадити 2,5 млн євро на рік.

Читайте також:

Ірландія підтримала Лісабонську угоду - правляча партія

В Ірландії на референдумі вирішують долю Євросоюзу

Екзіт-пол: ірландці схвалили Лісабонський договір

В Ірландії католики побилися з поліцейськими

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: