Вперше за 17 років: "Талібан" погодився на безпрецедентне перемир’я з афганською владою

Дата публікації
Перегляди
1021
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вперше за 17 років: "Талібан" погодився на безпрецедентне перемир’я з афганською владою

Фото: Reuters

Однак пообіцяв "жорстоко відповідати" у разі нападу на них.

Радикальний афганський рух "Талібан" погодився на перемир’я з афганським урядом з 20 червня.

Про це повідомляє агентство AFP.

"Всім моджахедам віддано наказ припинити наступальні операції проти афганських сил у перші три дні Ураза-Байрам (мусульманське свято, починається з 20 червня – ред.)", - повідомили в угрупованні, розіславши журналістам такий текст у WhatsApp.

Однак там пообіцяли, що в разі нападу на них, вони будуть "жорстоко відповідати". Також у "Талібані" зазначили, що перемир’я не стосується "закордонних завойовників", з якими радикали продовжуватимуть воювати.

Перемир’я між афганською владою та "Талібаном" стане першим припиненням вогню з початку конфлікту у 2001 році.

Багато хто з місцевих жителів оцінює такий крок з боку угруповання неймовірно позитивно.

"Хай живе "Талібан"! Нарешті, ми зможемо вільно дихати в дні Ураза-Байрам. Я сподіваюся, ці три дні припинення вогню перетворяться на постійне припинення вогню", - розповідає активістка з провінції Нангархар Дева Ніазай.

Нагадаємо, 7 червня, президент Афганістану Ашраф Гані заявив про укладення перемир’я між афганським урядом та радикальним рухом "Талібан" з 20 червня. За його словами, такий крок уряду покаже, що він готовий до мирних переговорів для вирішення конфлікту в Афганістані, а також продемонструє "Талібану", що їхня насильницька кампанія не надає їм підтримки, а лише далі відчужує афганський народ від них.

"Талібан" - це радикальний ісламістський рух, який контролює певну частину території Афганістану. З 1996 до 2001 року вони фактично керували країною, наразі ж проводять активні воєнні дії проти чинного уряду, постійно влаштовуючи криваві теракти на всій території Афганістану. У більшості країн світу визнані терористичною організацією.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1021
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація